RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Моліться і давайте милостиню

За релігійним календарем, з цього понеділка розпочався Великий піст. Як же християни повинні дотримуватися посту? Ось що каже з цього приводу священик Української Греко-католицької Церкви отець Петро Грещук з Рідківців Новоселицького району:

– Церква вчить нас, як дотримуватися постів у третій заповіді. Встановлюючи цю заповідь, Церква прагнула навчати вірних володіти собою, спонукати їх до виховання в собі сильних рис характеру, а також таким чином вона дає вірним нагоду виявити послух щодо неї. Піст існує стільки, скільки існує людство. Постилися Мойсей, Іоанн Хреститель, протягом 40 днів і ночей постив сам Ісус Христос.

Піст у давніх християн був дуже суворий – вони їли лише раз на день (увечері), стримувалися від вживання вина і страв, споживання яких приносило насолоду.

На початку християнства посту дотримувалися лише перед Воскресінням. Цей піст було встановлено на згадку про муки Ісуса Христа. Постили також по середах і п’ятницях (у середу було здійснено змову проти Христа, а у п’ятницю – страчено Спасителя). У ці дні постили до 15 години дня. Під час Великого тижня не їли нічого – дехто постив у велику суботу, дехто всі шість днів. Одні не їли нічого вареного, інші відмовляли собі не лише у м’ясі й вині, але і в соковитих фруктах чи овочах – їли горіхи тощо. Інші споживали лише хліб і воду.

– А які правила дотримання посту нині?

– У перший тиждень Великого посту і в останній його тиждень у понеділок, середу і п’ятницю не можна їсти молочних і м’ясних страв, у вівторок, четвер і суботу молочні страви вживати можна.

В інші тижні Великого посту в понеділок, середу і п’ятницю можна їсти молочні страви (м’ясо – ні), а в інші дні – вівторок, четвер, суботу і неділю – можна їсти м’ясо, але треба відмовляти молитви перед обідом і перед вечерею – п’ять разів "Отче наш" і "Богородице Діво".

– Кого Церква звільняє від посту?

– Важкохворих, дітей до семи років, тих, кому шкодять пісні страви, вагітних жінок, які не зовсім здорові, жінок, які годують грудьми, тих, хто займається важкою фізичною працею, тих, хто не має іншої страви, жебраків, які отримують м’ясну страву як милостиню, дітей, яким батьки не дають інших страв, слуг, яких господар харчує тільки м’ясними стравами (однак такі слуги повинні шукати іншого господаря), тих, хто подорожує і не може дістати інших страв, крім м’ясних.

Не треба ретельно постити, Бог бажає від нас розумної служби. Бо постом ми повинні нищити гріхи тіла, а не саме тіло. Піст корисний і для тіла, і для душі. Дотримуючись посту, ми заслуговуємо на відпущення гріхів, вислухання молитов, надзвичайні ласки і вічну нагороду. Бо стриманість – матір здоров’я. Піст і милостиня – це два крила молитви.

Звичайно, піст сам по собі не є досконалістю, а лише засобом доброчинності і боротьби із поганими пристрастями.

Час посту – це час покаяння і жалю за гріхи, тому нерозумним було б у цей час забавлятися. Не слід забувати й про те, що під час Великого посту християни повинні сповідатися і приймати причастя. Бо як Ісус Христос воскрес на Великдень, так і ми, добре висповідавшись, воскресаємо духовно.

Що потрібно знати, йдучи до сповіді

У греко-католицькій церкві повідомили:

- Сповідатися можна будь-якого дня Великого посту, крім великодньої п’ятниці.

- Бажано дотримуватися посту, але у день перед сповіддю не слід вживати їжу, крім, звичайно, тих, кому це дозволено.

- До сповіді не допускаються ті, хто живе в перелюбі (не вінчаний).

- Сповідь не слід відкладати на останній день Великого посту.

Перед сповіддю і причастям читайте молитви.

У храмі Святої Параскеви

Сербської Української Православної Церкви Київського Патріархату, що на вулиці Заньковецької у Чернівцях, повідомили:

- Служба Божа тут правиться щодня з 7-ї години приблизно до 11.30.

- З 17.00 щодня до четверга читається канон Андрія Критського.

- У неділю – дві літургії. Перша – з 7.00, друга – з 9.00, вечірня служба – з 17.00.

- До сповіді можна йти щодня. Готуючись до неї, потрібно читати декілька днів молитви та канони до сповіді і причастя. У день сповіді з 00.00 годин – нічого не їсти, не пити, не палити та не виконувати подружніх обов’язків. 
Редактор: admin
15-03-2005, 10:10
Коментарів 0 Переглядів 3 439

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.