– Як мінімум за годину до вимірювання тиску не варто курити, вживати алкогольні напої, медичні препарати, які знижують чи підвищують тиск (до таких препаратів належать не лише деякі пігулки, але й багато крапель для очей та носа).
Не варто вимірювати тиск одразу після фізичних навантажень. Навіть якщо вам довелося швидко йти, то перед вимірюванням тиску необхідно певний час посидіти чи полежати.
Під час вимірювання тиску потрібно сидіти, вільно обіпертися ліктем на спинку стільця і покласти руку на стіл.
У домашніх умовах краще використовувати автоматичний тонометр, у таких апаратах манжет накачується автоматично, і цифри тиску відображаються на спеціальному екрані.
Скільки коштує апарат для вимірювання тиску
- Неавтоматичний тонометр коштує приблизно 50 грн (російського виробництва), 80 грн (швейцарського).
- Напівавтоматичний – 250 грн.
- Автоматичний коштує від 150 до 450 гривень.
Якщо у вас неавтоматичний тонометр
- Накачайте манжет з допомогою спеціальної груші. Під час накачування манжета прикладіть стетоскоп до ліктьового згину і накачуйте доти, доки у стетоскопі вже не буде чути ударів пульсу.
- Потім потрібно повільно випускати повітря з манжета і уважно дивитися на показники тонометра. Коли у стетоскопі почуєте перший удар пульсу, то цифра, на яку у цей момент вказуватиме стрілка, буде означати верхній (систолічний) тиск.
- Продовжуючи повільно випускати повітря з манжета, уважно слухайте пульс. Коли у стетоскопі почуєте останній удар пульсу, цифра, на яку вкаже стрілка, буде нижнім (діастолічним) тиском.