Не кожен кашель треба лікувати, а гірчичники бувають шкідливими

---
27 173
0
Про головні засоби лікування застуди більшість людей знає. Але чи правильно ми користуємося ними?


Міф 1. Кашель потрібно одразу лікувати.
Кашель – це насамперед захисна реакція організму. Хвороботворні мікроби, потрапляючи у бронхи та легені, подразнюють їх. Кашель виникає на рефлекторному рівні і виступає у ролі віника, який "вимітає" віруси з організму. Тож одразу "закидати" кашель ліками не варто. Інша річ, що кашель буває різних видів. При кашлі з мокротинням важливо не стримувати його – інакше мокротиння буде затримуватися і створювати негативне середовище для розмноження мікробів. Тому потрібно стимулювати відкашлювання слизу.


Міф 2. Під час застуди обов’язковий ліжковий режим.
Немає сенсу "приковувати" людину, яка кашляє чи чхає, до ліжка. Річ у тім, що за тривалого лежання знижується вентиляція легень і бронхів, у них можуть розпочатися застійні явища. А зважаючи на те, що інфекція має властивість "спускатися" згори донизу дихальними шляхами, ризик отримати бронхіт чи запалення легень цілком імовірний. Тому на час хвороби можна обмежитися просто домашнім режимом, а не ліжковим.


Міф 3. Чим більше ліків пити, тим швидше мине застуда.
Якщо людина вживає два препарати, ризик їхньої непередбачуваної взаємодії становить 10%, три препарати – 50%, при використанні понад п’яти ліків ризик зростає до 90%. Тож чим менше ліків пити, тим безпечніше лікування. А загалом багато "розкручених" рекламою препаратів знімають лише симптоми застуди – знижують температуру, зменшують біль, але не усувають причину хвороби.


Міф 4. Під час застуди найкраще допоможуть антибіотики.
За даними різних досліджень, у 20-50 відсотках вживання антибіотиків при ГРЗ невиправдане. Безконтрольне використання антибіотиків небезпечне тим, що основні штами збудників стають до них більш стійкими, і коли антибіотик насправді потрібен для лікування, він не діє. З іншого боку: якщо з’явилися ускладнення застуди – ангіна чи запалення легень, – без антибіотиків вже не обійтися, але їх повинен призначити лікар.


Міф 5. Усі природні засоби безпечні під час лікування застуди.
Дуже часто під час застуди рекомендується полоскати горло ромашкою і календулою – засоби справді досить ефективні. Але якщо у людини алергія на квіти і пилок рослин, біль у горлі від цих засобів може лише посилитися. Є люди, в яких від ягід малини з’являється кропивниця. Значить, для запобігання алергічній реакції їм не варто заварювати і листя малини – визнаний протизапальний засіб. Окрім того, чай з малиною має певні обмеження при серцево-судинних захворюваннях. Якщо у людини хворі нирки, їй небажано вживати шипшину – скарбницю вітаміну С.


Міф 6. Нежить швидше мине, якщо добре прогріти ніс.
Під час гострого періоду нежитю не рекомендується ні гріти ніс, ні прикладати до нього холод. Краще використовувати краплі, які мають судинозвужувальну дію.
Міф 7. Потрібно збивати температуру.
Якщо температура вища 38 °С, тоді можете починати її збивати. Але загалом температура – ознака боротьби організму з вірусами. Інше питання, як переносить температуру організм. Якщо негативно – тоді прикладають холодні компреси, обтираються оцтом.


Міф 8. Найкраще при лікуванні застуди використовувати різні народні засоби, наприклад, парити ноги, їсти часник. Це безпечно і немає протипоказань.
Парити ноги чи класти гірчичники протипоказано хворим на гіпертонію, а також за високої температури. Окрім того, гірчичники не рекомендуються при шкірних хворобах, бронхіальній астмі, зниженні чутливості шкіри.
Засоби з часнику не бажано вживати при захворюваннях нирок. А вживання великої кількості лимона протипоказане при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гострому і хронічному панкреатиті, захворюваннях жовчного міхура.


Міф 9. Лікуючись від застуди, додавати у гарячу воду чи чай мед і лимон.
Якщо лимон закинути у гарячу воду, втрачаються вітаміни, розкладається аскорбінова кислота. Розтоплювати мед теж не варто. Значно корисніше пити мед з теплою перевареною водою, чаєм чи молоком, приблизно 2-3 чайні ложки на склянку рідини.


Міф 10. Якщо застуда минула, можна не боятися жодних ускладнень.
Двотижневий період після одужання – найнебезпечніший у плані виникнення ускладнень, які можуть бути дуже серйозними. Тому у цей час потрібно поберегтися.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують