Що робити, якщо малюк...
- вдарився головою. Покладіть його на ліжко. Прикладайте холодні компреси на ушкоджене місце і міняйте їх час від часу. Якщо малюка нудить, у нього запаморочення, одразу викликайте лікаря.
- порізався чи подряпався. Ушкоджене місце промийте ваткою, змоченою у перекисі водню. Тільки краї змастіть йодом чи зеленкою, накладіть пов’язку.
- проковтнув ліки. Якомога швидше викличте у дитини блювання: засуньте їй в рот палець, обгорнутий бинтом, і надавіть на корінь язика. Раптова сонливість, слабкість чи збудження – ознаки отруєння, тому одразу викликайте "швидку".
- проковтнув дрібний предмет. Якщо це круглий, гладкий предмет – не хвилюйтеся, він не пошкодить органи травлення, а вийде через добу з випорожненнями. Але гострий предмет може травмувати шлунок, кишківник тощо. Якщо дитина поскаржилася на біль у животі – необхідна термінова кваліфікована медична допомога. У жодному разі не давайте проносного. Годуйте великою кількістю м’якої їжі.
- запхав бусинку чи горошинку в ніс. Притисніть хустинкою вільну від стороннього тіла ніздрю, і нехай дитина сильно видує ніс. Якщо предмет неглибоко, то таким чином його вдасться видалити. Якщо це не допомогло, звертайтеся до лікаря. Але, чекаючи на медичну допомогу, стежте, щоби дитина дихала ротом, бо, дихаючи носом, вона може втягнути предмет ще глибше.
- засунув сторонній предмет у вухо. У жодному разі не намагайтеся витягнути його самі – ви ризикуєте пошкодити барабанну перетинку. Одразу зверніться до лікаря.
28-05-2005, 23:54
0
1 803