Яловичина ділиться на десять частин. Для варіння використовують бокові і зовнішні шматки задньої частини лопатки, підлопаткові частини та грудинку.
Для смаження беруть вирізку, спинну частину (товстий край), для тушіння – задню і лопаткову частини. Шию використовують для приготування фаршу.
Із найм’якших, ніжних і соковитих частин немає сенсу готувати січене м’ясо. Для цього краще взяти товстіші частини.
Звичайно, краще купувати м’ясо молодих тварин, воно м’якше і ніжніше, містить менше жиру. "Старе" м’ясо від "молодого" можна відрізнити на вигляд – воно темно-червоного кольору, а жир із жовтуватим відтінком. "Молоде" м’ясо рожевого або блідо-червоного кольору, з білим жиром і м’якими сухожиллями.
Поради господині
- Тверді шматки м’яса можна пом’якшити з допомогою маринування, використовуючи овочі, спеції тощо.
- Печінка, язик, мозок, нирки, голова – це продукти, які швидко псуються і вимагають обробітку
у найкоротші терміни.
- У домашніх умовах їх можна зберігати за температури не вище 2-4°С і не більше трьох діб.
Кулінарія для "чайників"
Як правильно розморозити м’ясо
Розморожувати м’ясо можна швидко і повільно. За швидкого відтанення кришталики льоду розривають м’язеві волокна. Втрата м’ясного соку погіршує якість м’яса.
Не варто розморожувати м’ясо у воді. Кращим вважається повільний спосіб: м’ясо, розморожене за кімнатної температури на повітрі, залишається соковитим і м’яким.
Пришвидшити процес розморожування можна
з допомогою мікрохвильової пічки, але користуватися нею потрібно суворо за інструкцією.
Повторне заморожування небажане: якщо ви вже розморозили шматок, то використайте його, інакше наступного разу м’ясо буде дуже твердим.
Спробуйте приготувати
Яловичина по-уральськи
На одну порцію: 125 г яловичини, 1 невелика цибулина,
1 часник, олія.
Шматочки м’яса тоненько відбити, посолити, посипати дрібно нарізаним часником і цибулею, нарізаною соломкою. Загорнути рулетики і смажити їх в олії, поклавши швом униз. Подавати з картоплею.
14-05-2005, 18:21
0
3 726