Живі огорожі бувають формованими або неформованими. Перші – це ті, що зазнають регулярної стрижки. З ними чимало клопоту, але якщо місця на ділянці не дуже багато – це оптимальний варіант.
Здавна відомі в Європі також шпалерні огорожі. На лінії майбутньої огорожі встановлюється шпалера – дерев’яна решітка у вигляді крупних ромбів. Вздовж неї висаджують рослини, які добре зростаються гілками, найчастіше глід, іноді жовту акацію. За рік рослину зрізають, залишаючи лише найсильніші пагони. Їх перев’язують, попередньо зрізавши кору в місцях дотику – так гілки швидше зростаються. За кілька років виходить міцна і дуже гарна огорожа із зелених ромбів.
Хороший садівник завжди запропонує і такий варіант, як мобільна жива огорожа. Це просто ящик із підрощеними та спеціально підстриженими рослинами, що опираються на легкі шпалери. Для мобільних огорож добре підходять самшит, падуб, туя, а також плетисті – плющ, дикий виноград, клематіс.
Жива огорожа чудово виконує свої практичні функції, але може бути і суто декоративною. Передусім це стосується бордюрів – низеньких густих огорож. Класична бордюрна рослина – самшит, адже вона відмінно реагує на стрижку.
До різновидів живих огорож належить і алея. Береза, липа, каштан кінський, біла акація, дуб, модрина, сосна, клен, ясень, горобина – усе це чудовий "матеріал" для алеї. Відстань між саджанцями під час посадки алеї має бути не меншою за 5 метрів. Красиву та щільну алею можна отримати з тисів, хоча ростуть вони досить довго.
"Швидка" огорожа з вербових гілок
На початку весни треба зрізати гілки верби довжиною 1,5-2 метри, повтикати їх у грунт навхрест і переплести. Вони дуже швидко пускають коріння, і ваша огорожа невдовзі зазеленіє.
Найкращі рослини
- Самшит (букшпан)
Вважається ідеальним кущем для бордюрів. Чудово переносить стрижку в будь-який період, дає величезний простір для творчості – можливість формувати які завгодно фігури. Тіневитривалий, невибагливий до грунту. Вічнозелений.
- Лавровишня
Зовні нагадує самшит, але має значно крупніше листя. Тіневитривала, невибаглива до грунту, формує дуже густі та міцні огорожі. Вічнозелена.
- Форзиція (золотий дощ)
Кущ, що розкішно квітне. Цвіте, втім, недовго – квітень і травень. Зате решту часу вкритий чудовим вічнозеленим листям. Рослина досить вередлива – любить багато сонця і тепла, схильна до підмерзання.
14-05-2005, 18:16
0
8 529