У саду
У перших числах травня потрібно закінчити всі роботи, які не виконали через погодні умови чи з інших причин у квітні: формування і обрізання дерев, садіння і пересаджування плодових дерев тощо.
У травні ще нерідко можуть бути заморозки, тому необхідно уважно стежити за змінами температури повітря. У разі значного похолодання потрібно розпалити димові багаття, щоби захистити квіти плодових дерев від заморозків. Такі багаття розпалюють і на ділянках із суницею, оскільки заморозки можуть знищити перші квіти, які дають крупні і ранні ягоди. Холодними вечорами ряди суниці вкривають цупким папером або хоча б газетами.
Щоби влітку під вагою врожаю кущі малини не зламалися, їх до цвітіння треба підв’язати.
Для приваблювання опилювачів саду, насамперед бджіл, вздовж огорожі та в інших зручних для цього місцях висівають нектароносні рослини: кріп, гірчицю, конюшину та інші рослини-прянощі.
На городі
У травні найважливіші роботи з вирощування овочів у відкритому грунті. Грунт уже прогрівся, і можна висаджувати розсаду капусти, огірків, помідорів, кабачків тощо, попередньо піджививши землю гноєм.
Визначити приблизно термін садіння овочевих культур можна за фазами розвитку дерев: з’явилися сережки на кленах – можна сіяти буряк, зацвіла осика – час сіяти моркву. Якщо розпустилося листя на березі і зацвіла черемха – садять картоплю.
Дотримуйте дистанцію
Огірки висаджують на відстані не більше 10 сантиметрів один від одного. Потрібно сіяти насіння декількох сортів для кращого опилення. Потім відстань збільшують до 20-25 сантиметрів, видаливши з грунту зайві рослини.
У той же термін, що й огірки, можна сіяти цукіні, патисони, гарбуз. Цукіні і патісони висівають у ямки, удобрені гноєм і попелом, на відстані 70 сантиметрів по 3-4 насінини.
У парнику розсада помідорів розміщуєтся рядками, між якими повинно бути 50 сантиметрів відстані.
Розсаду перцю саджають по дві рослини у ямку через 25 сантиметрів.
Капусту – на відстані 60-70 сантиметрів. Між нею добре посадити селеру, помідори, гісоп, чорнобривці, які будуть відлякувати шкідників.
Наприкінці травня саджають квасолю, відстань між рядами – 20-25 сантиметрів, між насінням у ряду – 8-10 сантиметрів. Квасолю можна сіяти у напівзатемненому місці.
Поливання
Дуже важливо правильно і своєчасно поливати овочеві культури. Поливати краще ввечері, водою, яка настоялася на сонці.
Періодичність поливання огірків – 3-5 днів, капусти – 5-7 днів, інших культур – 7-12 днів.
Щоби визначити потребу грунту у поливанні, треба взяти жменю землі і стиснути у руці. Поливання необхідне у тому разі, якщо грунт не стискається у грудку.
7-05-2005, 22:47
0
5 096