Традиційно парасоля вважається осіннім аксесуаром. Але, зважаючи на нинішні погодні умови, не менше потрібна вона навесні та навіть улітку. Отож, якщо ваша стара парасоля вийшла з ладу, краще не відкладати купівлю нової аж на осінь. Яку ж саме обрати, щоби вона слугувала довго та надійно?
Тростина
Мода на ці парасолі утримується вже з десяток років. І річ не лише в тому, що парасоля-тростина виглядає досить елегантно. Просто її складні сестри значно поступаються їй за міцністю. Тростина позбавлена зайвих деталей і механізмів, її стержень не "переламаний" у кількох місцях, а тому вона міцніша і надійніша. Водночас великим мінусом такої моделі є її габарити. Тростину не покладеш у сумочку, вона завжди займає одну руку, що дуже незручно, коли доводиться робити покупки. Крім того, занадто велика, вона не завжди гармонує з жіночою постаттю, особливо невисокою.
Складна
Якщо ви вирішили зупинитися на практичній і компактній складній парасолі, мусите докласти чимало зусиль, щоби знайти справді якісний варіант. При цьому не варто покладатися на марку чи країну походження. Наприклад, знаменитих японських "Трьох слонів" досить масово підробляють. Перш ніж придбати парасолю, яка сподобалася кольором чи візерунком, розкладіть і складіть її кілька разів – переконайтеся, що механізм не заїдає. Відтак похитайте розкладеною парасолею – перевірте, як вона протистоятиме вітрам. Якщо спиці тримаються не досить міцно, відмовтеся від купівлі. Зверніть увагу, як прикріплено тканину до спиць. Якщо приклеєно – негайно втікайте з місця, де торгують такими парасолями. Тканина має бути пришитою, а в кращому варіанті місця кріплення ще й прикриті спеціальними ковпачками. Варто поцікавитися також і металом, з якого зроблено парасолю. Нерідко складні моделі, щоби вони не були занадто важкими, роблять з алюмінію. Це вкрай ненадійний матеріал. Нехай вже краще буде важча, але сталь.
Про тканину
- Нейлон – "дешево і сердито". Більшість старих моделей виготовляли саме з цього матеріалу, і він вирізнявся довговічністю.
- Поліестер – "багато блиску, мало користі". Матеріал часто імітує шовк чи атлас, але є досить вередливим та недовговічним.
- Поліестер із бавовною – "гарно і дорого". Сучасний матеріал, виглядає гарно і довго служить.
- Епонж – "гість із Японії". Тканина не затримує вологу, вся вода стікає по ній краплинами.
- Тефлон – "гарно і сучасно". Фактично це вдосконалений епонж, який також не пропускає ані краплини вологи, але водночас є тонким і м’яким.
7-05-2005, 22:45
0
2 432