Те, що ми звично називаємо целюлітом (тобто апельсинова шкірка), правильно, по-медичному, зветься інакше – дрібнобугриста ліпідодистрофія, ліпосклероз або набряковий фібросклероз. Тобто, це кілька різних захворювань. Целюліт – це насправді гостре запалення підшкірно-жирової клітковини, спричинене мікробами. Якщо вже медики ставлять такий діагноз, то призначають термінове лікування антибіотиками. Однак до цієї підміни понять звикли вже й самі лікарі, тому ми також називатимемо "апельсинову шкірку" целюлітом.
Ще кілька років тому целюліт оголошували неминучим і непереможним. Сьогодні є чимало засобів не лише запобігти цьому прикрому явищу, а й подолати його навіть на досить запущених стадіях. До речі, визначено чотири стадії целюліту. Перша: "апельсиновий" ефект помітний лише коли стиснути пласт шкіри, друга: нерівності на шкірі помітні за певного освітлення, третя: бугорки помітні вже за будь-яких умов, з’являються джерела запалення і больові відчуття, четверта: значна бугристість, зміна відтінку шкіри.
Хоча появу целюліту значною мірою визначає жіночий гормон естроген, є певний відсоток жінок, що не потерпають від целюліту. Звідки в них таке щастя – медики наразі не можуть достовірно сказати, але визначили чинники, які сприяють виникненню целюліту:
- спадкова схильність;
- неправильне харчування (переважання тваринних жирів та вуглеводів);
- малорухливий спосіб життя;
- гормональні спалахи
-порушення;
- шкідливі звички;
- порушення кровообігу.
Отже, здоровий спосіб життя і здорове харчування можуть допомогти у боротьбі з целюлітом, але не убезпечать від нього на сто відсотків. Крім того, не слід плутати просто жирові відкладення з целюлітом, адже останній буває навіть у худих. Під впливом певних чинників порушується кровообіг у підшкірно-жировій клітковині, погано надходить кисень до клітин, і вони починають вмирати. Оці мертві чи напівмертві клітини й утворюють зловісні бугорки. Тож головне завдання у боротьбі з целюлітом – "розігнати" кров, покращити живлення клітин у проблемних зонах. Тому такими корисними є масаж, фізичні вправи, зігрівальні процедури.
Якщо ваш целюліт не дуже запущений, ви можете боротися з ним самотужки. Ось кілька способів, які обов’язково застосовуйте у комплексі:
- Їсти треба 4-5 разів на день невеликими порціями. Це вбереже від нових жирових відкладень і спростить ваше завдання.
- Вживати якнайменше солі – вона затримує воду в організмі, спричиняє набряки і утруднює кровообіг.
- Вживати продукти, які містять йод, для активізації обмінних процесів.
- Не забувати про фізичну активність – хоча би ходити пішки за кожної нагоди, якнайчастіше вставати з місця, якщо у вас сидяча робота.
- Регулярно робити домашні антицелюлітні процедури – масаж (краще – за допомогою спеціального масажера), втирання антицелюлітного крему.
домашній рецепт
Антицелюлітний крем з ефірних олій
Олія апельсинова –
4 краплі,
ялівцева – 2 краплі, лимонна – 4 краплі,
розмаринова – 2 краплі, грейпфрутова – 4 краплі.
Цю суміш додайте до 60 мілілітрів будь-якого нейтрального крему легкої текстури, наприклад, дитячого, і втирайте у проблемні місця. Перед цим необхідно прийняти душ і скористатися скрабом для тіла. Непоганий варіант такого скрабу – кавова гуща, адже кофеїн вважається одним із найдієвіших антицелюлітних засобів.
Чудодійні морські процедури
Чимало жінок помічали, що після повернення з морського відпочинку у них значно зменшуються прояви целюліту. Річ тут не лише в тому, що на засмаглій шкірі нерівності менш помітні. Щоденне купання у морській воді значно покращує обмінні процеси у підшкірних тканинах. Тож і впродовж року застосовуйте проти целюліту ванни з морською сіллю та скраби з додаванням солі. Дуже ефективними є також засоби із морських водоростей. До речі, якщо ви відпочиваєте на гальковому пляжі – краще відмовтеся від лежака: дрібні камінці масажуватимуть ваше тіло через рушник.
23-04-2005, 18:28
0
4 646