RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Целюліт можна подолати

Те, що ми звично називаємо целюлітом (тобто апельсинова шкірка), правильно, по-медичному, зветься інакше – дрібнобугриста ліпідодистрофія, ліпосклероз або набряковий фібросклероз. Тобто, це кілька різних захворювань. Целюліт – це насправді гостре запалення підшкірно-жирової клітковини, спричинене мікробами. Якщо вже медики ставлять такий діагноз, то призначають термінове лікування антибіотиками. Однак до цієї підміни понять звикли вже й самі лікарі, тому ми також називатимемо "апельсинову шкірку" целюлітом.

Ще кілька років тому целюліт оголошували неминучим і непереможним. Сьогодні є чимало засобів не лише запобігти цьому прикрому явищу, а й подолати його навіть на досить запущених стадіях. До речі, визначено чотири стадії целюліту. Перша: "апельсиновий" ефект помітний лише коли стиснути пласт шкіри, друга: нерівності на шкірі помітні за певного освітлення, третя: бугорки помітні вже за будь-яких умов, з’являються джерела запалення і больові відчуття, четверта: значна бугристість, зміна відтінку шкіри.

Хоча появу целюліту значною мірою визначає жіночий гормон естроген, є певний відсоток жінок, що не потерпають від целюліту. Звідки в них таке щастя – медики наразі не можуть достовірно сказати, але визначили чинники, які сприяють виникненню целюліту:

- спадкова схильність;

- неправильне харчування (переважання тваринних жирів та вуглеводів);

- малорухливий спосіб життя;

- гормональні спалахи

-порушення;

- шкідливі звички;

- порушення кровообігу.


Отже, здоровий спосіб життя і здорове харчування можуть допомогти у боротьбі з целюлітом, але не убезпечать від нього на сто відсотків. Крім того, не слід плутати просто жирові відкладення з целюлітом, адже останній буває навіть у худих. Під впливом певних чинників порушується кровообіг у підшкірно-жировій клітковині, погано надходить кисень до клітин, і вони починають вмирати. Оці мертві чи напівмертві клітини й утворюють зловісні бугорки. Тож головне завдання у боротьбі з целюлітом – "розігнати" кров, покращити живлення клітин у проблемних зонах. Тому такими корисними є масаж, фізичні вправи, зігрівальні процедури.



Якщо ваш целюліт не дуже запущений, ви можете боротися з ним самотужки. Ось кілька способів, які обов’язково застосовуйте у комплексі:


- Їсти треба 4-5 разів на день невеликими порціями. Це вбереже від нових жирових відкладень і спростить ваше завдання.

- Вживати якнайменше солі – вона затримує воду в організмі, спричиняє набряки і утруднює кровообіг.

- Вживати продукти, які містять йод, для активізації обмінних процесів.

- Не забувати про фізичну активність – хоча би ходити пішки за кожної нагоди, якнайчастіше вставати з місця, якщо у вас сидяча робота.

- Регулярно робити домашні антицелюлітні процедури – масаж (краще – за допомогою спеціального масажера), втирання антицелюлітного крему.


домашній рецепт

Антицелюлітний крем з ефірних олій

Олія апельсинова –

4 краплі,

ялівцева – 2 краплі, лимонна – 4 краплі,

розмаринова – 2 краплі, грейпфрутова – 4 краплі.


Цю суміш додайте до 60 мілілітрів будь-якого нейтрального крему легкої текстури, наприклад, дитячого, і втирайте у проблемні місця. Перед цим необхідно прийняти душ і скористатися скрабом для тіла. Непоганий варіант такого скрабу – кавова гуща, адже кофеїн вважається одним із найдієвіших антицелюлітних засобів.


Чудодійні морські процедури

Чимало жінок помічали, що після повернення з морського відпочинку у них значно зменшуються прояви целюліту. Річ тут не лише в тому, що на засмаглій шкірі нерівності менш помітні. Щоденне купання у морській воді значно покращує обмінні процеси у підшкірних тканинах. Тож і впродовж року застосовуйте проти целюліту ванни з морською сіллю та скраби з додаванням солі. Дуже ефективними є також засоби із морських водоростей. До речі, якщо ви відпочиваєте на гальковому пляжі – краще відмовтеся від лежака: дрібні камінці масажуватимуть ваше тіло через рушник.

Редактор: admin
23-04-2005, 18:28
Коментарів 0 Переглядів 4 646

Теги -

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.