Через постійне дорожчання житла важко дозволити собі просторе помешкання. Та навіть якщо вам доводиться жити в кількох десятках квадратних метрів – це не привід відмовлятися від комфорту.
Гардеробна чи додаткова комора
Нам лише здається, що у маленькій квартирі приміщення для зберігання речей – недозволена розкіш. Краще мати меншу кімнату, не загромаджену речами, ніж велику, заставлену громіздикими меблями. До того ж, як свідчить досвід, за відсутності підсобних приміщень, вони все одно стихійно утворюються в якійсь із кімнат.
Антресолі
Це справжній порятунок для невеликих приміщень. Якщо ж ви маєте ще й високі стелі – вважайте, проблему розв’язано: можна облаштувати цілий півповерх для зберігання речей. У високо підвішаних шафах і полицях зберігайте речі, якими користуєтеся рідко. Ті ж, що постійно мають бути під рукою, розташуйте у компактних невисоких шафах, буфетах і комодах. До речі, вони мають бути неглибокими: глибокі полички та шухляди зазвичай не використовуються повністю.
Дзеркала
Немає кращого та простішого засобу для візуального розширення простору. Дзеркало подвоює його, даючи при цьому ще й додаткове освітлення, якщо його встановити навпроти вікна.
Розкладні меблі
Усі ми вже оцінили переваги стола-"метелика". Однак для маленької кухні можна виготовити зовсім просту його модифікацію – з однією відкидною стільницею. Добре слугуватимуть розкладні стільці, які в складеному вигляді можна підвішувати на спеціальні гачки на стіні.
Спеціальний декор
Дизайнери інтер’єрів постійно спростовують поширену думку, що білий колір, мовляв, розширює простір. Об’єктивно це так, але маленькі білі приміщення викликають неприємні асоціації і потребують дуже особливого підходу в дизайні. Натомість чудово виглядають у тісних приміщеннях пастельні та світлі відтінки яскравих кольорів.
Допомагають додати об’єму призабуті фотошпалери, глянцеве покриття стін, а також діагональний рисунок на підлозі.
26-02-2005, 20:28
0
2 782