0-12 місяців Малюк знайомиться зі світом, а іграшки йому допомагають. Він їх торкається, куштує, слухає. Брязкальця, механічні музичні іграшки, підвіски, гумові "пищалки" іграшки-"гризуни".
1 рік Малюк навчився ходити і хоче, щоби все довкола так само рухалося, дзвеніло і стрибало. Механічні іграшки, коники та машинки на шнурочках.
Набір для пісочниці. Іграшки для купання.
2 роки Дитина вже може вигадати гру за своїми правилами. Дедалі частіше наслідує дорослих. М’які іграшки, машинки, ляльки, книжки з великими яскравими малюнками.
3 роки Найнеспокійніший час для батьків – малюк секунди не всидить на місці. Починає цікавитися буквами і цифрами. Кубики, прості конструктори, книжки-іграшки, абетки.
М’які іграшки, ляльки, машинки.
4 роки Дитина вигадує ігри за участю своїх улюблених героїв. Персонажі казок і мультфільмів заполонили її світ. Іграшкові герої казок і мультфільмів, книжка-іграшка, книжка-театр.
Солдатики.
5 років Непосидюща дитина іноді заспокоюється і береться за якесь "серйозне" заняття – малювання, ліплення, розглядання книжок. Але найбільше задоволення – від активних ігор. Набори для малювання, пластилін.
М’ячі, скакалки, ракетки, інше дитяче спортивне приладдя. Дещо складніші конструктори. Пазли. Іграшкові музичні інструменти.
6 років Книги, комп’ютер, електронні ігри увійшли в життя дитини. Можуть зацікавити головоломки та логічні задачі. Прості комп’ютерні та електронні ігри.
Конструктори, пазли. Книги з невеликими текстами для першого читання.
7 років Настав час гри у дорослий світ – "в лікарню", "школу", "маму і тата". Є цікавість до складних настільних ігор. Різноманітні ігрові набори – "лікаря", "перукаря", іграшковий посуд.
Настільні ігри.
8 років Найкращий час для початку спортивної кар’єри. Із задоволенням грає у конструктор, одягає Барбі. Охоче вивчає іноземні мови. Спортивне приладдя, дорогі ляльки (їм уже не відриватимуть голови), колекційні машинки.
Книги, зокрема, іноземною мовою.
9-12 років Заняття в школі займають дедалі більше часу. Під час гри продовжується навчання – малювання, музики, фінансів, будівництва. Настільні ігри, складні конструктори та пазли.
Книги. Пізнавальні енциклопедії.