Іноді в якомусь місці стіни раптом надимається фарба чи починають відклеюватися шпалери. З-під відшарованого покриття видно сліди білої або чорної плісняви. Це означає, що ваша домівка серйозно "захворіла" – у неї грибкове ураження. Є в народі думка, що цієї напасті можна позбутися за допомогою мідного купоросу, яким слід обробити стіни. Іноді це допомагає, але не завжди, адже не кожен гриб реагує саме на цю "хімію". Є, наприклад, такі, що гинуть від оцтової кислоти. Тому найкращий варіант – звернутися до фахівців із санепідемстанції. Вони визначать, яким саме грибком заражена ваша квартира і призначать "лікування".
Однак найбільша проблема полягає в тому, що, навіть позбувшись грибка, ви зовсім не убезпечені від його повторної появи. Тому треба шукати першопричину – джерело вологи – і усувати її. Ось кілька типових шляхів, якими до наших домівок потрапляє небажана волога.
Протікання даху
У таких випадках грибок з’являється на стелі або у верхній частині стіни.
Негерметичне кріплення балконної плити
Грибок вражає також верхні зони приміщень, адже волога потрапляє з верхнього сусідського балкона, накопичуючись в утвореній між стіною та балконом щілині.
Негерметичні міжблокові з’єднання
Це – "міни сповільненої дії", які завдають величезних прикрощів мешканцям багатоквартирних будинків, передусім панельок.
Тріщини
у зовнішніх стінах
А це – типове лихо для тих, хто мешкає в старому фонді, надто – у зсувонебезпечних зонах.
Затікання
від сусідів згори
Поодинокий випадок не може спровокувати появу грибка. Зате постійне та непомітне для ока проникнення вологи через несправну сантехніку та діряві труби – дуже небезпечне.
У більшості описаних випадків ви не зможете самостійно побороти причини вологості. Тому наша порада – більше наполегливості щодо безвідповідальних сусідів та неактивних ЖРЕПів.
19-02-2005, 19:00
0
2 375