У пошуках вбрання для вікон ми можемо обирати не лише колір та фактуру тканин, а й модель штор. Їх багато, але кілька видів уже давно стали визнаною класикою.
Французькі штори
Належать до підйомних. Це щільне шовкове полотно, прошнуроване таким чином, щоби за допомогою шнурів можна було піднімати штору. Як у зібраному, так і в розправленому вигляді французькі штори драпіруються.
Австрійські штори
Підняті австрійські штори майже нічим не відрізняються від французьких. Але коли вони опущені, полотнище майже цілком розпрямляється.
Римські штори
Римські також належать до підйомних, однак їх дизайн більш "лаконічний", ніж у французьких та австрійських. У піднятому вигляді римські штори збираються у рівні складки, а не утворюють драпіровку. Власне, ці штори є прообразом сучасних жалюзі.
Японські штори
Такий варіант найбільше підходить для вікон, з яких відкривається гарний краєвид. Японські штори являють собою екран, який на день цілком забирається з вікна за принципом дверей-купе.
Рулонні штори
Рулонні підйомні штори не утворюють жодних драпіровок чи складок. Підіймаючи, ви намотуєте їх на спеціальну планку, і вони наче зникають.
Фіранки
в стилі кафе
Такий варіант оздоблення вікон вважається найкращим для кухонь і ванних кімнат. Перекладина при цьому встановлюється посередині вікна, а сама фіранка затуляє лише нижню половину шибок. Це створює необхідну приватність, але водночас виглядає менш помпезно та об’ємно, ніж класичні штори.
Отже, крім звичних розсувних фіранок, ми можемо вибрати й інші варіанти. Ось тільки до облаштування підйомного механізму доведеться залучити фахівця. Зате є модель, для якої не знадобляться жодні спеціальні пристосування. Це штора з перекидом. Для неї не треба навіть гачків – тканина просто перекидається через перекладину карниза, а нижче ви драпіруєте її на свій розсуд.