Що таке блендер?

---
9 368
0
"У магазинах побутової техніки зараз продають щось трохи подібне до міксера, а трохи – до кухонного комбайна, але називають його блендером. Що це за прилад і для чого використовується?" Марія К., Хотинський район.


Часто блендер плутають з міксером. Справді, вони дещо подібні між собою і за призначенням, і за функціями. Обидва мають насадки (залежно від моделі), бувають ручними і стаціонарними, перемішують, подрібнюють, збивають, збагачуючи киснем. Проте все ж різниця між цими двома побутовими приладами є. У блендера внизу на ніжці пристосовані один або два ножі, які можуть подрібнити й більш тверді продукти – моркву, горіхи і навіть м’ясо, чого традиційний міксер не зробить. З допомогою ручного блендера можна приготувати: овочеві, фруктові пюре, молочні чи алкогольні коктейлі, соуси, морозиво тощо.

У магазині побутової техніки розповіли, що розподіляються блендери на два види – стаціонарний і ручний. Першим зручніше користуватися, бо руки вільні, він стоїть на столі і ввімкнений у мережу перемеле все, що всипали у чашу. А ручний треба тримати у руці і утримувати кнопку ввімкнення, доки не отримаєте потрібну консистенцію. У ручних блендерах моторчик встановлений у ручці, а внизу – під захисним ковпаком – ніж для подрібнення. Такий блендер фірми Braun коштує 145 гривень, а з мірною чашею – 175 гривень. Але досвідчені господині, спробувавши на практиці ручний блендер, зауважують, що з вареної подрібненої картоплі не вдається зробити пюре, навіть з молоком чи сметаною – виходить клейка суміш.

Дорожчий – значить зручніший

Стаціонарний блендер – це ручний блендер плюс чаша з автоприводом плюс підставка, у якій встановлений мотор. Він виконає ті функції, що й ручний, і більш складну роботу: перемеле моркву, подрібнить м’ясо. В інструкціях до деяких таких блендерів позначено, що у ньому можна навіть колоти лід. Такі блендери, як міні-комбайни, мають щонайменше два ножі для подрібнення, декілька насадок, за хвилину здійснюють в середньому десять тисяч обертів. Тому потужний (на 300-500 Вт) стаціонарний блендер коштує дорожче: фірми Bosh – 410 гривень, Moulinex – 390. Деякі стаціонарні блендери оснащені ще фільтрами для роботи з фруктами чи овочами, які містять кісточки – малиною, смородиною, томатами тощо. Фільтр затримує тверді частинки, а м’якоть потрапляє до чаші.

Загалом у стаціонарному блендері можна приготувати: соуси, майонези, супи-пюре, різноманітні напої, муси, коктейлі, збити білки, креми, легке тісто (наприклад, для налисників), подрібнити трави, м’ясо, твердий сир, горіхи тощо. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм