
У магазині побутової техніки розповіли, що розподіляються блендери на два види – стаціонарний і ручний. Першим зручніше користуватися, бо руки вільні, він стоїть на столі і ввімкнений у мережу перемеле все, що всипали у чашу. А ручний треба тримати у руці і утримувати кнопку ввімкнення, доки не отримаєте потрібну консистенцію. У ручних блендерах моторчик встановлений у ручці, а внизу – під захисним ковпаком – ніж для подрібнення. Такий блендер фірми Braun коштує 145 гривень, а з мірною чашею – 175 гривень. Але досвідчені господині, спробувавши на практиці ручний блендер, зауважують, що з вареної подрібненої картоплі не вдається зробити пюре, навіть з молоком чи сметаною – виходить клейка суміш.
Дорожчий – значить зручніший
Стаціонарний блендер – це ручний блендер плюс чаша з автоприводом плюс підставка, у якій встановлений мотор. Він виконає ті функції, що й ручний, і більш складну роботу: перемеле моркву, подрібнить м’ясо. В інструкціях до деяких таких блендерів позначено, що у ньому можна навіть колоти лід. Такі блендери, як міні-комбайни, мають щонайменше два ножі для подрібнення, декілька насадок, за хвилину здійснюють в середньому десять тисяч обертів. Тому потужний (на 300-500 Вт) стаціонарний блендер коштує дорожче: фірми Bosh – 410 гривень, Moulinex – 390. Деякі стаціонарні блендери оснащені ще фільтрами для роботи з фруктами чи овочами, які містять кісточки – малиною, смородиною, томатами тощо. Фільтр затримує тверді частинки, а м’якоть потрапляє до чаші.
Загалом у стаціонарному блендері можна приготувати: соуси, майонези, супи-пюре, різноманітні напої, муси, коктейлі, збити білки, креми, легке тісто (наприклад, для налисників), подрібнити трави, м’ясо, твердий сир, горіхи тощо.