А якщо господиня забуде про пательню на вогні, то й поготів. Побутовий пожежний сповіщувач свистітиме, доки не провітрите кімнату від диму. Прилад коштує в середньому 55 гривень і працюватиме щонайменше десять років. Найкраще його прикріпити до стелі, але, коли немає такої можливості, можна просто покласти на шафу у кухні або у коридорі. Коли мине робочий термін, ще місяць попереджатиме про це короткими ненав’язливими звуками.
Ігор МИСЕВИЧ, директор приватного підприємства "Артон", яке розробило пожежний сповіщувач і налагодило серійне виробництво, розповідає:
– Пожежний сповіщувач СПД-3 спрацює, коли найменші часточки диму потраплять у димову камеру. Ми розробили її закритою від світла, щоби уникнути хибних сигналів. Всередині світлодіод із фотодіодом створюють кут заломлення. Щомиті прилад посилає сигнал, і коли немає диму, він губиться. А коли потрапляє на перешкоду (дим), відбивається (як від дзеркала), реагує фотодіод, тоді спрацьовує сигналізація. Датчик рахує до п’яти, якщо це була не випадкова пилинка, а дим. На приладі загориться червона лампочка, і ввімкнеться потужна сигналізація. Звук досить високочастотний, який і "мертвого підніме". Сповіщувач, призначений для закладів, під’єднаний до кабелю чи проводів, якими сигнал надійде до пульту центрального пожежного спостереження. А для квартир підійде безпроводовий – у нього просто вкладається крона.
За словами директора підприємства, найдешевшої крони китайського виробництва вистачить на півтора року, а кращої – німецького виробництва – на п’ять років роботи сповіщувача.
Фірма розробила декілька модифікацій приладу, зокрема й спеціально для приміщень з навісними стелями. Великі партії пожежного сповіщувача постачаються за кордон. У Чернівцях придбати його можна лише у виробника.
24-03-2005, 22:05
0
1 926