«Ти цивільний, а вже керуєш дроном»: як у мобільній школі навчають керувати FPV-дронами

Новини Чернівців / топ новини
251
0
«Ти цивільний, а вже керуєш дроном»: як у мобільній школі навчають керувати FPV-дронами


Мобільна школа FPV-дронів від Третьої окремої штурмової бригади – перша в Україні мобільна платформа, яка навчає керування FPV-дронами цивільних. Мобільна школа вже здійснила п’ять виїздів. Цього разу – до Чернівців.

Про те, як проходить навчання в мобільному центрі – спеціально обладнаному автобусі – читайте у матеріалі "МБ".





"Тил – це хребет оборони"

Інструктор київського осередку школи Kill House з позивним Друг Овак розповідає, що курс розпочинається з базових теоретичних занять.

"Ми пояснюємо, що таке польотний контролер, на яких частотах працює обладнання, як заряджати батареї та з чого складається дрон. Кожен учасник має індивідуальне місце, обладнане симулятором. Після проходження віртуальних тренувань учні поступово переходять до реальних польотів. Це дає змогу спочатку опанувати мікроконтроль і моторику, а вже потім – впевнено тримати дрон у повітрі, – каже він. – Мобільна школа вже здійснила п’ять виїздів у різних регіонах. Крім мобільної версії, існують і стаціонарні навчальні центри в Києві, Черкасах, Одесі та нещодавно відкритий центр у Львові.

Навчання завершуються іспитом, після чого випускники отримують сертифікат.

"Якщо порівнювати різні типи дронів, скажімо, популярні Mavic – це дорогі моделі. Натомість FPV відносно дешеві, адже їх збирають з доступних запчастин. Особливість FPV-дронів у тому, що вони надзвичайно маневрені – можуть змінювати кут нахилу, положення щодо землі та розганятись до великих швидкостей. Але щоб ефективно керувати таким дроном, потрібні десятки годин тренувань на симуляторах, проходження спеціальних трас, відпрацювання точних рухів", – зазначає Друг Овак.

За його словами, до курсу в Чернівцях приєдналися 24 учасники.

"Ми хочемо, щоб кожен, хто має бажання допомагати, міг долучитися. Навіть якщо він не військовий. Зараз тил – це хребет оборони, і кожен має бути готовим", – каже інструктор.

"Розумієш процес зсередини – інакше цінуєш оборону"

Іван Ступак, один з учасників мобільної школи FPV-дронів, розповідає: коли дізнався про можливість пройти навчання у Чернівцях, вирішив долучитися.

"Про можливість пройти базовий курс у Чернівцях дізнався від знайомого й одразу ж записався. Школа FPV-дронів дає можливість стати корисним. Також не менш важливим є те, що школа – мобільна. Тут є навчальний центр в автомобілі і все потрібне, щоб вести навчання. Також є багато матеріалів, які зібрали досвідчені військові. Вони передали свої знання, яких не має ніхто у світі. Це вражає, коли ти цивільна людина і вмієш керувати справжніми дронами", – розповідає Іван Ступак.

Лише після успішного тестування на симуляторі допускають до реального польоту.

"На симуляторі все наче зрозуміло, а от коли тримаєш справжній пульт у руках, з’являється страх. – Адже перед тобою дорога техніка, яку легко пошкодити. Під час польотів інструктори спостерігають за нами через екрани та дають підказки. Під час першого польоту було страшно, – зізнається Іван, – адже дрон надзвичайно чутливий у керуванні, і я боявся, що випадково його пошкоджу. Через це злетіти мені вдалося тільки з третього разу.

Проте дуже надихає усвідомлення, що ти не один. Є багато людей, яким це так само цікаво: вони приходять і прагнуть знань. Це мотивує розвиватися, робити свій внесок у зміцнення обороноздатності країни. Коли ти, навчаючись, розумієш процеси зсередини, тоді й починаєш по-іншому цінувати зусилля, які стоять за кожним польотом".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують