
Якщо ви змерзли, попарте ноги у гарячій воді, після чого одягніть шкарпетки, додавши у них трохи сухої гірчиці.
Перед сном корисно випити склянку гарячого молока з медом чи малиною або гарячого молока з маслом.
У разі, якщо усі заходи не допомогли і нежить все ж з’явився, одразу ж візьміться за його лікування. В аптеці є чимало ліків. Але якщо врахувати, що жодні ліки не лікують нежитю, а лише усувають набряк слизової, то є сенс скористатися народними методами.
- Дрібно наріжте цибулю і трохи підсмажте її на чистій сковорідці, доки вона не пустить сік. Потім перекладіть її у чистий посуд, в який налийте трохи олії. Суміш настоюйте приблизно 12 годин, процідіть і закапуйте у ніс по 1-2 краплі за один прийом.
- Якщо ви нормально переносите часник, можна спробувати полікувати нежить з його допомогою. Для цього подрібніть часник, залийте його олією на 6-12 годин. Після цього суміш можна використовувати. Але будьте готові до того, що часникові краплі будуть неприємно пощипувати, а у декого навіть обпікати слизову носа.
- Закладений ніс можна прогріти парафіном. На водяній бані нагрійте парафін, потім марлеву салфетку складіть у 3-4 шари, просочіть її парафіном, покладіть у целофан і загорніть у шматок фланелі. Цю "конструкцію" потрібно прикласти до носа. Коли парафін охолоне, покладіть на ганчірку ще гарячого розплавленого парафіну і повторіть процедуру. Робіть так протягом 15-20 хвилин на ніч, ніс добре прогріється і вранці ви будете почуватися значно краще.
- Лікувати нежить можна з допомогою варених яєць. Для цього потрібно зварити яйця, загорнути їх у ганчірку і прикладати до носа, доки вони не охолонуть. Після цього можна знову занурити яйця у гарячу воду, нагріти до певної температури і ще раз прогріти ніс.
- Дуже корисно промивати ніс великою кількістю соленої води. Процедура трохи неприємна, але досить ефективна. У чайник для заварювання чаю налийте теплу кип’ячену воду, додайте чайну ложку солі. Станьте над раковиною, поверніть голову боком таким чином, щоби було зручніше лити воду з носика чайника у верхню ніздрю. При цьому постарайтеся, щоби вода пройшла усіма носовими ходами і вилилася з нижньої ніздрі. Дихати у цей час можна лише відкритим ротом.
- Якщо на нежить захворіли діти, їм найкраще закапувати у ніс свіжовичавлений сік з буряка чи моркви або ж сік деревію та алое, змішаний у рівних пропорціях