За декілька днів останній дзвоник пролунає для двох тисяч одинадцятикласників Чернівців. "Яким ви бачите своє майбутнє і чи не страшно вступати у доросле життя?" – поцікавився "МБ" у випускника ліцею та випускниць школи-інтернату.
"Звичайно, страшно", – кажуть випускники школи-інтернату
Сьогодні у сестер-двійнят Анни та Каті Дядюр – день народження. Їм виповнюється 18 років. Батька у дівчат немає, але й мами цього дня також не буде поряд: "Так склалося", – кажуть.
Свій перший дорослий ювілей відзначать вони не за родинним столом, а у стінах рідного інтернату. Як кажуть дівчата – найкращому місці у світі, і не лише через те, що щодня їм дають йогурти та банани, а комп’ютерному класові та швейній майстерні можуть позаздрити учні будь-якої школи міста.
– Нас тут люблять, – каже Аня. – Я не знаю, як стриматися, щоби не плакати на останньому дзвонику. Звичайно, страшно, адже це наша перша сходинка у доросле життя. Знаю точно, що бігатиму до інтернату ледь не щодня, доки звикну.
Моя мрія – вступити на факультет фізичного виховання ЧНУ (Аня – член обласної збірної із легкої атлетики та спортивного орієнтування, переможець десятків змагань). Моя сестра Катя хоче бути кухарем.
Зізналися також дівчатка, що ніколи не замислювалися, що буде з ними за 10 років. Але за 10 хвилин усе ж таки придумали: обидві матимуть власний будинок, гарну роботу, і по ...одній донечці. Чому лише по одній ? "Більше не треба – щоби не бідували", – пояснили.
– Цього року у нас 36 випускників-дев’ятикласників і 18 – одинадцятикласників, – розповів директор Чернівецької загальноосвітньої школи-інтернату № 2 Юрій Бабечко. – Звичайно, доля кожного – під нашим контролем, ми усі роки навчання дбаємо про те, щоби дитина вийшла від нас із здобутим фахом. Курси, тренінги у центрі зайнятості, допомога шефів (меблевого комбінату та Калинівського ринку), своя швейна майстерня – робимо усе, що можемо.
У багатьох дітей – проблема із житлом. Нині із 220 учнів інтернату 38 – без житла.
Нещодавно, наприклад, із труднощами вдалося відвоювати житло для нашої учениці у депутата міськради.
І хоча доля дітей часом дуже непроста, більшість гідно влаштовується у житті. Наші діти вчаться у ЧНУ, торгово-економічному інституті, одна дівчинка навіть вступила до інституту Поплавського.
"Плакати на випускному не буду"
Настрій учня ліцею № 1 Анатолія Фесюка, переможця Всеукраїнської олімпіади з економіки, Всекраїнської інтернет-олімпіади з економіки, фіналіста тижня інтелект-шоу "Еврика" – зовсім інший. Жодних сліз та сумнівів!
– Не страшно йти у доросле життя, бо насправді мало що зміниться, окрім того, що якщо раніше я ходив до школи, то тепер буду звертати на сусідню вулицю – до університету.
Поразок і помилок не боюся. В одній розумній книжці "Думай і багатій" я прочитав, що "...кожна наша поразка – це ще один крок до перемоги". Навіть якщо мене критикують, я не ображаюся. А через 10 років я, гадаю, буду народним депутатом. Чесним депутатом. Як Степан Хмара.
Довідка "МБ"
Цього року екзамени у випускників-дев’ятикласників почнуться 3 червня (диктант), у випускників одинадцяти-класників – 6 червня (переказ), повідомила прес-служба міського управління освіти.
Випускників-дев’ятикласників у місті – майже 3000, одинадцятикласників – 2000. На медаль претендують 350 учнів.
Останній екзамен – 24 червня. Випускні бали – 25 червня. Цього ж дня буде урочисте вручення атестатів на Театральній площі.
26-05-2005, 13:07
0
1 928