Днями у Чернівцях Інна Богословська презентувала громадське об’єднання "Віче України" і "План розвитку країни", винесений на всеукраїнське обговорення, а також поділилася з нашим кореспондентом своїм баченням української політики та ролі і місця в ній жінки.
– Після адміністративно-територіальної реформи Україна має складатися з дев’яти країв визначеної спеціалізації, всередині яких існуватимуть соціополіси (звичні нам області). Доки ми не здійснимо адміністративно-територіальну реформу, ми ніколи не збудуємо якісну систему управління державою, – вважає Інна Богословська.
– Як почуває себе нині українська жінка у бізнесі, у політиці – власне у чоловічому середовищі?
– Переконана, у бізнесі жінці значно легше, ніж у політиці. У ділових колах панують більш-менш рівні, партнерські стосунки і можливості. Треба лише встигати, навчитися жити за тих швидкостей. Лише після адвокатури й бізнесу, коли я прийшла до Верховної Ради, тоді дізналася, що таке сексизм – ставлення до жінки, як до іншої статі, нюанси меншовартості. У політиці все ще панують старі, радянські стереотипи, коли жінка у суспільстві вважалася слабкою, такою, яка живе лише на емоціях, позбавлена логіки і раціоналізму. Ці стереотипи важко подолати. Тоді я зрозуміла: щоби у протягнутій тобі руці владного чоловіка не було презерватива, треба себе позиціонувати – відразу показати свій статус, становище, чого ти насправді варта. Так і вчинила. Я дала зрозуміти, що цілком самодостатня, у мене є прекрасна сім’я, чудовий чоловік, який на шість років молодший за мене, тому я задоволена життям, і матеріальним і сексуальним, зокрема. Але, на жаль, для того, щоби переконати у цьому владне оточення, треба докладати зусиль, опиратися.
Для жінки у політиці
є табу
– Наскільки ретельно ви підбираєте свій одяг, зачіску, стиль?
– Те, як виглядає жінка, визначає ставлення до неї. Важливо одягати не те, що модно, а те, що пасує. Я завжди одягаю той одяг, у якому сьогодні мені буде зручно. Інколи доводиться поміняти декілька костюмів, щоби віднайти внутрішню гармонію. А ще інтуїція та щирі друзі підказують. Проте для жінки як публічної людини існує декілька табу. Вона має обрати свій стиль і намагатися його не змінювати. Якщо доводиться щось змінити, то робити це м’яко, коректно. Насправді не так важливо, якого кольору помада чи яка зачіска, головне – енергія людини, її внутрішнє світло. Я добре затямила слова свого старого китайського наставника: "Щоби люди до тебе зліталися, – казав він, – не треба тримати свічку в руках, ти маєш світитися сама".
– Чи реально мати міцну люблячу сім’ю, коли майже весь час треба віддавати громадському життю?
– У міцну сім’ю жінки-політика до 35 років – не вірю. У політиці можна бути успішною, коли маєш сильний тил, коли ти незалежна і маєш власне джерело доходу. Інакше – будеш маріонеткою, бо змушена політикою заробляти кошти. Для жінки це значно важливіше, ніж для чоловіка. Хоча я бачила і чоловіків-депутатів у протертих спортивних штанях, а через три місяці вони ходили вже у краватках за триста доларів. Тому у громадське життя треба йти зрілою, позбавленою побутових дріб’язкових проблем. Вважаю, побут здатний знищити найкраще. Із побутом визначилася давно – краще я не куплю собі ще одну пару чобіт, а витрачу ці кошти на лад у своєму домі.
Головне – тримати хребет
– Чи важко бути завжди у полі зору? Чи вдається хоч інколи заховатися від сторонніх очей?
– Дуже важко завжди бути на виду. Більше того, лише цієї зими я зрозуміла, що мені заховатися нікуди. Навіть донька сказала, що тепер я зможу заховатися лише під паранжою.
– Ваші побажання сучасній українській жінці.
– Передусім – тримати хребет, почуватися гордою, гідною, відчувати, що ось-ось виростуть крила. А по-друге – сміливо дивитися в очі людям.
Довідка "МБ"
Інна Богословська народилася у Харкові. У Верховній Раді була першим заступником голови бюджетного комітету. У січні 2004 року, протестуючи проти економічної політики Кабінету Міністрів, подала у відставку з посади голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва. Нині – юрист, політик, лідер Всеукраїнської громадської організації "Віче України". Заміжня, має доньку 24 років та онука, якому два з половиною роки. За знаком зодіаку – Лев.
29-03-2005, 11:36
0
1 531