В Івана Якобчака троє дітей, семеро онуків та двоє правнуків, але, незважаючи на це, він – студент першого курсу. Іван Титович – найстарший студент Чернівецького національного університету. Йому 75 років, і навчається він на філософсько-теологічному факультеті на спеціальності релігієзнавство.
Колишній лікар
став пастором
У 1952 році Іван Якобчак закінчив Чернівецький медичний інститут. Працював 35 років фізіотерапевтом у лікарнях Кіцманського, Хотинського, Снятинського та Коломийського районів. А коли пішов на пенсію, почав викладати у багатьох чернівецьких навчальних закладах курс здорового способу життя.
Однак усе своє життя він був віруючою людиною. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли викликали до "владних" кабінетів. Намагався добре вчитися, добре працювати, і саме це рятувало від постійних гонінь. А коли релігійна політика змінилася, пішов навчатися до канадської духовної семінарії, філія якої певний час розташовувалася у Чернівцях, і отримав міжнародний диплом бакалавра теології.
Ніхто не здивувався, коли колишній лікар став пастором і почав викладати етику християнства у школах. Знань вистачало, але деякі директори шкіл вимагали університетського диплома, тому й вирішив знову навчатися.
Найважче було скласти логіку
Коли пішов здавати документи, багато хто в університеті був здивований з його солідного віку, але ніхто нічого проти не мав. Почав навчатися на екстернатній формі навчання. До речі, викладачі факультету стверджують, що серед усіх їхніх студентів-екстернів Іван Титович навчається найкраще.
– Я дуже добре почуваюся, – каже Іван Титович. – Вісім екзаменів під час сесії склав. І вчитися мені зовсім неважко, тим більше, що це – моя спеціалізація.
Воно й не дивно. Енергії та оптимізму цього чоловіка може позаздрити навіть молодий. Невисокий на зріст, з доброзичливим поглядом, він сам заряджає позитивною енергією, і дуже важко повірити, що йому 75 років.
Дружина і діти, за розповідями Івана Титовича, не заперечують такому вибору. Лише кажуть, якщо маєте сили і бажання – вчіться. Тому на час сесії ходить до бібліотеки, а вдома ввечері сідає за підручники і натхненно "штудіює". Але, крім навчання, працює і фізично: сам обробляє 15 соток городу.
– Щоби бути здоровою, людина повинна займатися фізичною працею. Лише розумова – це дуже односторонньо. А ще я ніколи не курив і не вживав спиртного, – розповідає Іван Титович. – Також за натурою я вегетаріанець, і м’ясо їм хіба що десь у гостях два-три рази на рік. Можливо, завдяки цьому бадьорий і добре себе почуваю.
Вік – не "поблажка" на екзаменах
Поважний вік Івана Титовича не є "поблажкою" ані для нього, ані для екзаменаторів.
– Я знаю, що на іспитах від мене вимагатимуть те саме, що від усіх, – каже він. – На всі екзаменаційні запитання мусиш відповісти, незалежно від віку. Найлегше мені було складати історію. Хорошу оцінку отримав за предмет демографія. А ось важче дається логіка, різні алгебраїчні формули, та все одно склав її. Щоправда, саме за логіку отримав трійку.
Іван Титович із тих студентів, хто не списує.
– Не списую на екзаменах. Складаю їх власними силами. Навпаки, у мене списували. А я просто згадую Божу заповідь "Не вкради".
Чоловік переконаний, що обов’язково потрібно покращувати свій рівень освіти, і вік у цьому зовсім не перешкода: "Доки живеш – навчаєшся", – каже, усміхаючись, Іван Титович.
17-02-2005, 17:44
0
1 861