Одразу дев’ятеро молодих акторів дебютуватимуть у комедії Карло Гольдоні "Колотнеча у Кйоджі", прем’єра якої відбудеться на сцені Чернівецького муздрамтеатру 28 травня. Усі вони – випускники Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, які на запрошення директора театру Юрія Марчака "омолодили" собою акторський склад. Адже брак молодого покоління трупа відчувала давно. Як вдалося розв’язати це кадрове питання – розповідає Юрій Марчак:
– У Дніпропетровську я переглянув роботи кращих студентів акторського та лялькового відділень і запросив їх на роботу до нашого театру. А потім художня рада відібрала дев’ятьох найкращих. Гадаю, їм сподобалася ідея потрапити зі студентської сцени на професійну у тому ж самому складі, до якого вони звикли під час
навчання. Розмістилися молоді актори поки що в трьох гуртожитках, але на наше прохання міськвиконком обіцяє покращити їм побутові умови. За штатним розкладом вони отримують невелику зарплатню – 400 гривень, але більшість із них мають можливість працювати додатково – у ляльковому театрі, самодіяльних студіях, шкільних драматичних гуртках. Цими днями дехто з них бере участь у зйомках художнього фільму, які відбуваються в нашому місті. Але найбільші хвилювання і турбота – останні репетиції перед першою великою прем’єрою.
У новій виставі, крім акторських дебютів, відбудеться і режисерський дебют у Чернівцях Олега Мельничука, колишнього чернівчанина і актора муздрамтеатру
ім. О. Кобилянської. Він закінчує навчання на режисерському факультеті Київського університету театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого і вже тривалий час є режисером єдиного в Україні угорського театру в місті Береговому на Закарпатті. Надзвичайно складну мову йому допомогла освоїти дружина-угорка Іболя Орос. Вона, до речі, працює над сценографією "Колотнечі у Кйоджі". Несподіваним буде музичне оформлення вистави – Олег Мельничук вирішив проілюструвати класичну італійську комедію музикою угорських та балканських циган. Нині за плечима тридцятирічного режисера – п’ять самостійних постановок і перша – в рідному місті.
– Ця рідко виконувана комедія Гольдоні написана для молодіжного акторського складу, – каже Олег Мельничук. – Я навіть намагався зберегти своєрідний "студентський" дух у виставі. Але молоді актори дуже хвилюються і намагаються грати, як дорослі. Цікаво, що хоча події п’єси відбуваються в середині ХVІІІ століття, вони є цілком актуальними і для сучасної молоді. Адже і сьогодні так просто можна зруйнувати мрії про щастя і кохання через пиху, непорозуміння та небажання компромісу.
Самі юні новобранці театру делегували для спілкування з кореспондентом "МБ" акторку Олену Колотилкіну:
– Заради роботи в Чернівецькому театрі ми відмовилися від багатьох цікавих пропозицій, – розповіла Олена. – Я, приміром, від науково-викладацької роботи у коледжі. Запрошували нас також до Полтави, Донецька, Львова, але ваше місто сподобалося найбільше. Це для нас зовсім інший світ. Все дуже цікаво і незвично – традиції, культура. Надзвичайно гарний театр, в якому хочеться залишитися працювати назавжди. Нас тут дуже тепло прийняли до акторської сім’ї. Навіть "посвятили в актори" на День театру. Побутові умови та заробітна плата, звичайно, залишають бажати кращого, але ж ми приїхали працювати у Театр. Добре, що нас багато, і ми разом сподіваємося перемогти і побутові негаразди, і проблеми росту.
21-05-2005, 21:30
0
2 115