Нетрадиційні як зовнішнє оформлення часопису, так і зміст, в яких зафіксовано історичні миттєвості нещодавніх подій. Редакція зініціювала і провела "круглий стіл" "Помаранчева революція: історичні реалії та перспективи". Цими матеріалами й відкривається свіжий номер. Під одним спільним дахом зібралися політичний керівник Іван Демчак та провідні політологи Анатолій Круглашов, Володимир Фісанов, міжнародник Юрій Макар, філософ Михайло Марчук, мовознавці Мар’ян Скаб та Людмила Ткач, керівники творчих спілок Віталій Колодій та Юрій Тирон, журналіст Петро Кобевко. Редакція помістила й розлогі аналітичні статті відомого політолога Ігоря Буркута й біолога Василя Стефаника.
На літературному розділі теж відчувається помаранчевий вплив – як на віршах молодих поетів Мар’яни Савки зі Льовова, Остапа Ножака з Чернівців, Вікторії Їхової з Праги, так і літераторів старшого покоління, зокрема Богдана Мельничука. Часопис знайомить із поезією польського письменника Вальдемара Міхалскі у перекладах Софії Майданської. Письменник Микола Рачук згадує свого духовного наставника великого Василя Симоненка. Читач познайомиться і з відомим поетом і видавцем із Києва Василем Клічаком, якому присуджено літературну премію "Князь роси" імені Тараса Мельничука.
У розділах "Політологія", "Історія", "Літературознавство", "Бібліографія" виступають знані та молоді науковці Петро Рихло, Валентина Богатирець, Алла Гостюк, Любов Василик, Лідія Ковалець. Василь Костик знайомить з невідомими публікаціями забутого буковинського письменника Корнила Ластівки. Зігфрід Ульбрехт із Праги знайомить зі сторінками творчості Євгена Маланюка. Любов Василик аналізує поважне видання "Пробудження" переможців та учасників літературного конкурсу "Любіть Україну!". Серед авторів "Пробудження" – і студент ЧНУ Мар’ян Лазарук. Лідія Ковалець оглядає видання, присвячені ювілеєві Юрія Федьковича та нову книжку чернівецької поетеси Людмили Ільїної.
Хоча свіже число "Буковинського журналу" й вийшло друком, та проблеми перед ним залишаються. У попередньому кварталі на видання часопису з обласного бюджету не надійшло жодної копійки. Обласна держадміністрація запропонувала виділити на сесії обласної ради у бюджеті на 2005 рік 25 тисяч гривень на фінансування часопису. Та, за твердженнями керівників облради, цього може й не статися, бо кошти спрямовуватимуться насамперед на соціальні потреби. Не хочеться вірити, що в когось із депутатів підніметься рука проти єдиного літературно-мистецького та науково-освітнього видання краю, що слугує своєрідною візитівкою Буковини.