"Джаз подружнього життя"(у жанрі фарс)
Чернівецький
муздрамтеатр
ім. О. Кобилянської.
Прем’єрні покази –
26 та 27 лютого.
Початок о 18.00.
Дуже непростими питаннями переймаються герої нової вистави Чернівецького муздрамтеатру за п’єсою американського драматурга Меррея Шизгела "Кохання". Чи тотожні поняття – "наповнити життя сенсом" і "знайти сенс життя"? І врешті-решт, "як нам жити далі?"
Постановник вистави – київський режисер Віктор Суржа – відкриває нам завісу над інтригою:
– У життєвому карнавалі кожної людини є три основні події (теми): народження, одруження і смерть. Джаз, як імпровізація заданої теми (кохання), починається саме після весілля.
– Кажуть, заради більшої переконливості ви на репетиціях висували акторів з вікон третього поверху?
– Ні, насправді це я намагався викинутися з вікна. Просто треба було продемонструвати акторам грань між буттям і небуттям, прірву, в яку штовхають себе їхні герої. Адже вони з-поміж кохання, життя і смерті ладні обрати останнє.
Серед "гравців" (так називає акторів Суржа) – Мирослав Маковійчук, Юрій Марчак, Діна Анепська, Лариса Попенко, В’ячеслав Стаханов. Класичні теми Елвіса Преслі імпровізує саксофоніст Іван Бурик.
"Мина Мазайло"
Театр "Голос".
Прем’єрний показ –
4 березня. Початок о 18.30.
Події знаменитої п’єси Миколи Куліша "Мина Мазайло" розгортаються в українському місті під час так званої українізації. У центрі сюжету – такий собі міщанин, що прагне змінити своє "немилозвучне" прізвище на більш престижне та "аристократичне". Довкола цього, власне, розгортається конфлікт. У п’єсі багато анекдотичних ситуацій і смішних колізій, але режисер-постановник Петро Колісник вважає, що все значно серйозніше:
– На мою думку, зміст цього твору і, відповідно, нашої постановки дуже глибокий. Річ не у прізвищі, а в осягненні української культури, яке так і не відбулося відтоді. Русифікований українець досі залишається міщанином стосовно української культури.
Виконавці: Андрій Циганок, Наталя Підкамінь, Леонід Сидорчук.
Дует "Звук і тиша"
У Чернівецькому залі органної та камерної музики два вечори поспіль звучала цілком незвична для цих стін музика. Орган мовчав, зате звучали різні східні дзвіночки, синтезатор, скрипка, гітара і навіть такий рідкісний та дивовижний інструмент, як "дощова паличка". На всіх цих інструментах грали всього дві жінки з екзотичними сценічними іменами – Рагешрі та Кушолі. Втім, це радше духовні імена, адже обидві київські музикантки – послідовниці та учениці відомого сучасного філософа Шрі Чинмої. Саме його музику, пісні та вірші вони виконували.
– Це музика, яка відкриває серце, – пояснила Рагешрі Музиченко. Однак у нашому репертуарі є і класичні твори. А на закордонних гастролях ми із задоволенням виконуємо українську музику.
Судячи з реакції слухачів, музика видатного бенгальця справді відкрила багато сердець. Публіка після концерту вперто не хотіла розходитися, оточивши і засипавши запитаннями учасниць дуету. А нас, зокрема, зацікавили і чудові шати виконавиць. То були справжні шовкові сарі, придбані під час гастролей у Нью-Йорку і одягнуті з усією майстерністю, якої вимагає цей вид індійського національного одягу.
26-02-2005, 20:00
0
2 704