RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Минулого тижня, коли ми просили показати документи на куряче м’ясо, більшість продавців здивовано кліпали очима. Скидалося на те, що покупці взагалі ніколи не цікавляться супровідними документами. Цього разу ми вирішили піти у рейд ринками разом з обласними службами ветеринарної медицини та ветеринарної міліції і поглянути, як реагують підприємці на перевірки і чи мають усі необхідні документи на товар. Перевіряли лише продавців м’яса і продукції птахівництва.

Фарш – під прилавки

На перевірку ми вирушили у неділю, 23 жовтня. День – вихідний, а торгівля жвава, тому ні адміністрації, ні підприємці ринків нас "не чекали". На 09.15 ранку Маргарита БОЖКО, лікар-ветсанексперт ринку "Центральний", що на вул. Червоноармійській, вже обійшла майже усіх продавців. За її словами, домашні яйця цього дня не продавали, а на інкубаторські усі документи були належними.

Зайшли до м’ясного павільйону. За прилавками помітне пожвавлення – декілька продавців, впізнавши Бориса ТОДОРЮКА, заступника начальника управління ветеринарної медицини в області, поспіхом ховали під прилавки м’ясорубки та готовий м’ясний фарш. Згідно з правилами, під час виробництва м’ясного фаршу потрібно дотримуватися санітарно-гігієнічних умов, тому на ринку його виготовляти заборонено."Як же? – обурювалася Маргарита Олександрівна. – Я ж тільки що була у вашому павільйоні, тут не було фаршу!". "Я більше не буду", – пообіцяв найбільш сумлінний продавець м’яса. За продаж м’ясного фаршу оштрафували п’ятеро підприємців.

Домашніх курей продавала лише одна жінка. На кожній тушці стояла синя печатка.

– За якими ознаками ви визначаєте тушку здорової курки? – запитали ми у Маргарити Олександрівни.

– Є чимало ознак, за якими обстежується м’ясо птиці – чи є синюшність, за станом внутрішніх органів тощо. Іноді виявляємо незначні відхилення, безпечні для здоров’я людини, однак таку тушку продавати забороняємо. Відібрати товар у продавця ми не маємо права, тому якщо він каже, що забере її додому, у лабораторії обов’язково проварюємо тушку.

За словами Маргарити Божко, на кожний новий товар ветеринарний експерт повинен дати лабораторний висновок, без якого підприємець не має права виставляти товар на прилавок. Однак рідко продавці підходять самі.

Згідно із законом про ветеринарну медицину, надати підприємцеві місце на ринку адміністрація може лише за наявності експертного висновку ветеринарної лабораторії. Однак, за словами Бориса Васильовича, часто буває навпаки, коли підприємці торгують продуктами харчування без необхідних документів.

– Підприємці вважають, що, заплативши за торгове місце, вже можуть продавати, – каже ветлікар. – Ми перевіряємо наявність супровідних документів на товар, який лежить на прилавку. Але часто під асортиментом, переліченим у документах, продають продукти іншого походження.

Вже на виході з ринку ми звернули увагу на заіржавілий, обшарпаний холодильник. У ньому –чимало різних видів м’ясної та рибної продукції: курячі стегенця, крила, риба, печінка, м’ясний фарш, на упаковці якого був напис польською. "Документи є на усю цю продукцію?", – запитав Борис Тодорюк. Жінка почервоніла і мовчала. "Покажіть документи на фарш". "Це мій фарш, я собі купила", – знайшлася продавець. "Чому холодильник не працює? Ви знаєте, що вдруге розмерзлу продукцію заморожувати не можна?" – допитувався ветеринарний лікар. "Я лише продавець", – зніяковіла жінка.

За порушення правил торгівлі передбачено штраф вісім гривень п’ятдесят копійок. Того дня без супровідних документів продавали й деякі види м’ясної продукції фірми "Наша Ряба". Однак власники цих торгових точок запевняли, що у них завжди документи в порядку, а сьогодні "так збіглося".

Про перевірку попередила "циганська пошта"

На Калинівському ринку продукти продають у 4-му і 5-му секторах. У четвертому секторі нашу увагу привернули контейнери з різноманітною м’ясною та овочевою консервацією. Ми підійшли до одного з продавців. "Документи на паштет з індика є?" – запитав Борис Тодорюк. "Не знаю", – відповіла жінка. "А ваша медична книжка?" – "Немає". – "Ви продавець?" – "Ні, зараз господиня прийде". Однак вона так і не підійшла. Інспектори відділу ветеринарної міліції зі здійснення карантинних ветеринарних заходів при МВС України в Чернівецькій області весь товар перерахували і опломбували контейнер. Тим часом поруч позакривалися й інші контейнери, торгівля у цьому ряду не надовго припинилася.

Слух про перевірку швидко ширився цим та сусіднім секторами. Йдучи повз ряди, ми зустрічали накриті прилавки і холодильне обладнання, за якими на стільчиках пили каву-чай один чи двоє людей.

– Це все подібне до дитячого садка, – каже Борис Васильович. – З представниками ринку нам рідко коли вдається разом йти на перевірку, вони ж знають, хто продавець, а хто власник товару. Часто буває, що підходимо до товару, а поруч наче продавець стоїть. Запитуємо: "Ви продавець?". – "Ні". – "А де продавець?" – "Не знаю". Отак стоїмо ми, стоїть він, а "продавець" не приходить. На ринках "циганська пошта" добре працює.

У п’ятому секторі ми натрапили лише на одного продавця, який продавав курячі стегенця. "Покажіть документи", – кажемо. "Останній ящик допродуємо, і більше не будемо", – відповів продавець. У ветеринарній лабораторії склали протокол на цей товар і виписали штраф підприємцю. Знищити м’ясопродукцію він погодився сам. Червоніючи, зі спітнілим чолом обіцяв, що "більше не буде".

– Минулого тижня ми закрили вісім об’єктів за продаж харчових продуктів без супровідних документів, – розповідає Віталій ВОЛОЩУК, завідувач торговельного сектору №5 на Калинівському ринку. – Підприємці обіцяли навести лад з документами, і наступні партії товару продаватимуть згідно з правилами – ми за цим простежимо. Часто підприємці просто бояться перевірок, тому і закривають торгові місця на час перевірки.

Того дня оштрафували й продавців, які продавали неперевірені курячі яйця без супровідних документів. Ще один підприємець доводив, що виробники і постачальники м’ясної продукції навмисно не дають усіх документів. Усі, хто порушив правила торгівлі, сплатили штраф і даватимуть пояснення в управлінні ветеринарної медицини. Борис Тодорюк пообіцяв, що інформацію про найбільш зухвалих підприємців, яких не вперше спіймано "на гарячому", передадуть правоохоронним органам.
Редактор: admin
25-10-2005, 12:42
Коментарів 0 Переглядів 2 995

Теги -

Інформація

Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Тут розмістили світлини 11-тьох захисників, які народилися у Рогізній


Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
Про мову, диктант і українців. Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови
ВІДЕО Переглянути все відео

Тут розмістили світлини 11-тьох захисників, які народилися у Рогізній

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!

Голосування за номінантів триває з 1 жовтня до 15 листопада!

Разом із автосалоном American Wheels, де в наявності понад 320 автівок на будь-який бюджет та смак, ми вибрали десять найпопулярніших у 2024 році автівок, які гарантовано прослугують Вам довго і будуть приносити задоволення кожен день.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

У Чернівцях одним із популярних провайдерів є "Оптиком плюс", який забезпечує стабільний, швидкісний і безлімітний інтернет до 300 Мбіт/с. Компанія використовує сучасні технології та давно впровадила підключення через оптоволоконний кабель, що гарантує надійність і якість.