Сьогодні у Чернівцях їх є три. Чи буде зростати їхня кількість та чи вигідно це для міста, ми поцікавилися у заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Анатолія Юрчака:
– На жаль, немає охочих утворювати приватні підприємства. Наприклад, минулого року було виставлено на конкурс сім ЖРЕПів. Та ніхто не відгукнувся. Щоправда, зміна тарифів, можливо сприятиме утворенню приватних підприємств на базі ЖРЕПів. До того ж спростилася система оподаткування, яка дозволила наймати працівників на контрактну форму.
Саме на цій перевазі наголошує директор ПП "Ремжитлосервіс" Дмитро Баланюк:
– Наше підприємство було утворене лише рік тому. І значних результатів ще немає. Проте можна сказати, що змінився підхід до роботи. Зараз оцінюємо людину за її роботою, і, відповідно, зарплата така. Платимо єдиний податок. Збитків від роботи не маємо, але й сказати, що ми дуже багато заробляємо, теж не можемо.
Дмитро Васильович переконаний, що зі збільшенням комунальних тарифів та чітким врегулюванням комунальних послуг зміниться якість роботи підприємства, і воно стане прибутковішим.
Оцінити роботу таких підприємств можуть лише мешканці міста. Але, на жаль, нарікань на роботу як приватних, так і комунальних ЖРЕПів не зменшується, а навпаки. Ми поцікавилися у мешканців, будинки яких обслуговують приватні ЖРЕПи, чи покращилися умови обслуговування.
– На жаль, жодного покращення немає, – каже мешканка будинку, що на вулиці Заньковецької, 18, який обслуговує ПП "Регіонцентр", пані Стефанія, – як не підмітав ніхто під’їзди, так і не підмітає. Лампочки самі вкручуємо, під’їзди також ремонтуємо самотужки. Навіть ринви міняємо. Мені, наприклад, довелося два місяці ходити, щоби викликати бляхаря, і він встановив за мої ж гроші нові ринви. Єдине, що робиться, це прибирання двору.
Найболючішим питанням для мешканців залишаються неприбрані під’їзди та перегорілі лампочки.
Але, за словами директора
"Ремжитлосервісу", люди повинні самі прибирати під’їзди і робити їхній ремонт, якщо під’їзд пошкоджений з вини мешканців. Якщо ж, наприклад, стіни затекли від пошкодженої покрівлі, тоді ремонт здійснює ЖРЕП. А щодо вкручування лампочок, то Дмитро Васильович розповів, що наразі розробляється порядок такої заміни, щоб за квартал, приміром, міняти лампочки двічі.
Сьогодні приватні ЖРЕПи, на відміну від звичайних, працюють за програмою побудинкового ремонту, розробленою міською радою.
– Це дуже вигідна програма, – переконує Дмитро Васильович, – оскільки на ремонт того чи іншого будинку йде така сума коштів, яку сплатили мешканці. Якщо, наприклад, мешканці заборгували за квартплату, то ремонт їхнього будинку відкладається. Інша річ – будинки, в яких живуть мешканці, що ходять, просять, і їхній будинок ремонтується в першу чергу. Всі кошти, звісно, витрачаються на них, і для решти вже не залишається нічого.
Чи буде зрушено з місця роботу комунальних та приватних ЖРЕПів, переконаємося вже з 1 червня, коли зі зміною тарифів обіцяють і покращення обслуговування.
26-05-2005, 13:02
0
2 355