RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Літо: всі їдуть на відпочинок?

До якого туроператора ви б не звернулися, плануючи літню відпустку, кожен повідомить вам погану новину – усе подорожчало. Навіть такі доступні раніше Одеса та Херсон підвищили ціни на 20-25 відсотків. А про Крим і говорити годі. Тому, вочевидь, ненайбагатшим українцям доведеться знову відпочивати в Анталії. Адже там зараз можна позасмагати, покупатися і поїсти ситних східних страв за 250 доларів з людини. Та ще й з 31 травня з чернівецького аеропорту розпочнуть літати літаки до Анталії – щовівторка.

– Коли у мене клієнт цікавиться Кримом і я показую йому ціни, він зазвичай каже: "Краще я полечу до Туреччини", – розповідає менеджер з туризму фірми "Навколо світу" Ксенія Коцаб’юк. – Через запровадження віз дорожчими стали Румунія і особливо Болгарія. Адже якщо ви їдете до Болгарії наземним транспортом, доводиться брати румунську транзитну візу, а це сорок доларів, плюс іще двадцять за власне болгарську. Крім того, про таку мандрівку треба подбати заздалегідь, адже візові формальності займають певний час.

Але відпочинок у Румунії ми все ж таки можемо запропонувати як досить дешевий. Останніми роками туризм там розвивається досить успішно, є чималий вибір готелів, які пропонують непоганий сервіс за доступну ціну. Можна вкластися в сто євро на людину, щоправда, лише зі сніданком.

До речі, коли ви розмовляєте з менеджером про гроші, майте на увазі, що зарубіжні курорти виставляють ціни переважно на тиждень, а українські – на десять днів. Тому після простих підрахунків може виявитися, що відпочинок за кордоном не такий уже й дешевий. Втім, доступність ціни – питання відносне. "Навколо світу" пропонує своїм клієнтам як "родзинку" сезону відпочинок на Балканах – у Хорватії, Словенії, Чорногорії. Курорти цих країн мають шалений попит у західних туристів, адже там казкова природа, гарний сервіс і низькі ціни. Але якщо для німецької родини 350-500 євро з людини на тиждень – не гроші, то для української, мабуть, також, але далеко не кожної. Тим часом у Туреччині практично за ті ж самі гроші можна відпочивати два тижні. І для багатьох людей це звучить переконливо. Вже у травні чернівецькі турфірми почали відправляти людей на турецькі курорти. Не менш доступний, а часом і дешевший Єгипет уже не пропонують, адже там розпочалася пекельна спека.

Менеджер з туризму фірми "Круїз-2000" Жанна Бойко розповіла, що фірма зараз пропонує клієнтам незнайомі цікаві курорти в Тунісі, на Кіпрі та Мальті, але люди надають перевагу старій добрій Туреччині. По-перше, це все ж таки дешевше, по-друге, народ у нас консервативний і полюбляє їхати в "досліджені" місця. Про вітчизняні курорти, вважає Жанна Бойко, говорити ще зарано. Масовий заїзд на південь України розпочинається не раніше 10 червня, а до того часу в нашій нестабільній країні може ще багато змінитися.

Більш упевнено говорять про відпочинок в Україні у фірмі "Ренесанс", яка давно і кваліфіковано займається саме внутрішнім туризмом.

– Усі українські курорти цього сезону підвищили ціни, – розповідає комерційний директор турфірми "Ренесанс" Алла Литвиненко. – Йдеться про відчутне подорожчання – на 20-25%. Крім того, гривень на тридцять дорожчає проїзд. Звичайно, зберігається цінова різниця між Кримом, з одного боку, та Одесою, Херсоном, Миколаєвом – з іншого. Якщо, наприклад, у Криму доведеться заплатити в середньому по 20 доларів з людини за добу (з харчуванням), то на Одещині можна вкластися в 60-70 гривень. Але є один важливий нюанс: найновіші чи оновлені бази з високим рівнем сервісу, з басейнами, кондиціонерами, покращеними номерами, коштують однаково дорого – як у Криму, так і в Одеській, Миколаївській чи Херсонській областях.

"Ренесанс" улітку не випускає з поля зору і Карпати. Відпочинок там традиційно дешевший – хоча б тому, що не треба платити багато за дорогу. Крім того, багатьом людям не подобається літній гармидер на морських курортах. Але і з карпатськими базами така ж ситуація: власники, які збудували щось нове чи реконструювали старе, прагнуть якнайшвидше повернути вкладені кошти і встановлюють дуже високі ціни.

Тож, очевидно, клієнтам, які шукають не тільки моря, сонця, повітря, а ще й гарного сервісу, доведеться викласти чимало грошей. Якщо ж коштів бракує, залишаються ще місця з відносним комфортом: часткові зручності, телевізор у вестибюлі, гаряча вода за графіком. Є ще приватний сектор, у якому вибір справді великий – від суперапартаментів з кількома спальнями до кімнатки з кількома ліжками. Якщо ви наважитеся поїхати до моря без жодної домовленості, приватний сектор сам до вас прийде – зустріне просто на вокзалі. Але тоді ваші можливості вибору невеликі. Натомість можна знайти чимало оголошень приватників в Інтернеті. Там завжди є номер телефону, за яким ви якщо не побачите саме помешкання, то принаймні почуєте, який добрий та чесний голос у людини, яка запрошує вас на відпочинок.
Редактор: admin
26-05-2005, 13:01
Коментарів 0 Переглядів 2 130

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.