У Чернівцях винайдено скло, яке зовні нічим не відрізняється від звичайного (цілком прозоре), але спроможне і давати енергію, і зберігати тепло, яке вже є у приміщенні. Про нову технологію розповідає автор винаходу – Дмитро РУДИК, директор науково-інженерного центру філії інституту композиційних матеріалів Академії наук національного прогресу:
– Це скло нагрівається за рахунок спеціальної прозорої плівки, яка проводить струм у 36 вольт. Він цілком безпечний для людини – можна сміливо торкатися скла руками. Провід від нього проходить через маленькі трансформатори, які вмикаються у звичайну розетку. Усе виглядає, як склопакет – між двома скляними поверхнями у вакуумних установках вкладається плівка. Тому скло не може тріснути від морозу.
Добре це скло використовувати в автомобілях. Наприклад, коли машина простояла ніч на вулиці, її замело снігом, то за декілька хвилин роботи двигуна скло нагріється, і лід розтане.
За словами науковця, винахід має багато додаткових переваг:
- це скло зменшує проникнення ультрафіолетового випромінювання, тому не вигоратимуть меблі, штори, шпалери та інші речі, які є всередині;
- воно відбиває тепло (як дзеркало – світло), і цим ще більше нагріває приміщення;
- взимку таке скло пропускає сонячне проміння всередину, що є додатковим джерелом тепла, і не випускає його назад. Особливо корисна дія енергозберігального скла для вікон з північного боку;
- влітку це покриття зменшує надходження тепла всередину, цим створює прохолоду.
Важливо, щоби скло встановлювалося максимально щільно і не було втрат тепла через щілини. Використовувати енергозберігальне скло можна у ваннах, лазнях, щоби воно не вкривалося вологою. Можна будувати з нього зимові сади, парники – холодної пори приміщення нагріватиметься ще й безкоштовною сонячною енергією. Тут варто врахувати форму даху – чим гостріша, тим краще. Взимку, коли сонце низько, сонячні промені краще проникатимуть, а влітку, навпаки, – відбиватимуться. Не треба забувати зволожувати та провітрювати приміщення.
Чи встановили вам справді енергозберігальне скло, можна буде перевірити за допомогою сірника чи запальнички. На склі з’являться чотири відображення вогника, одне з них – іншого кольору. У вікні без спеціальної плівки усі зображення будуть однакового кольору.
Підраховано втрати тепла – за рік через кожен квадратний метр звичайного вікна втрачається 299 кВт/год.
Науковці сподіваються, що невдовзі винаходом зацікавляться підприємці, аби розпочати промислове виготовлення нового скла.
22-03-2005, 11:32
0
3 328