Згідно з документом, під державне регулювання цін підлягають суб’єкти усіх форм власності та фізичні особи, які займаються виробництвом, переробкою та реалізацією продуктів харчування. Зокрема граничний рівень рентабельності виробництва яловичини, свинини та м’яса птиці для підприємств переробної промисловості становить 10% від економічно обгрунтованої повної собівартості. Граничні торговельні надбавки для суб’єктів підприємницької діяльності враховують постачальницько-збутові надбавки та транспортні витрати в межах області. Торговельна надбавка має становити:
n на м’ясо всіх видів у Чернівцях – не більше 15%, в інших населених пунктах — до 18%;
n на олію — відповідно, 12% і 15%;
n борошно – 10% і 12%.
Усім суб’єктам господарювання, які виробляють та реалізовують основні продукти харчування, рекомендовано повідомляти Головне управління економіки облдержадміністрації та Державну інспекцію з контролю за цінами в області про введення нових цін за три дні з економічним обгрунтуванням. Райдержадміністраціям, територіальним відділенням антимонопольного комітету України, ДПА в Чернівецькій області, обласному територіальному відділенню антимонопольного комітету України, облсанепідемстанції (виконкомам Чернівецької та Новодністровської міських рад рекомендовано) належить посилити заходи, щоби не допустити необгрунтованого зростання цін, порушень антимонопольного, податкового і санітарного законодавства, правил торгівлі, якості та безпеки продовольчих товарів, а також насичення споживчого ринку продовольчими товарами.
Нагадаємо, що попереднє розпорядження про державне регулювання цін втратило чинність наприкінці 2004 року. Два місяці був відсутній механізм регулювання цін, через що більшість працівників торгівлі самовільно підвищили ціни.
1-03-2005, 20:27
0
1 912