Цього тижня Верховна рада розглядатиме закон, згідно з яким податок на операції з продажу нерухомого майна заморозять на два роки. Оскільки можновладці до кінця таки не розробили новий механізм розрахунків та стягнень, ціни на нерухомість невпинно ростуть, а нові податки на деякі операції ще більше ускладнюють ситуацію. Ріелтери вважають: саме через великі ставки та складну схему обчислень ринок нерухомості відчутно послабшав. І якщо мораторій на податок не запровадять, житло стане ще менш доступним. Олександр БОНДАРЕНКО, президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України:
– Кожен американець раз у п’ять років міняє своє житло на більш престижне – це стимул для розвитку. В Європі – раз на 10 років. В Росії – раз на 30 років. А в Україні – раз на 48 років. Тобто два покоління живуть в одному будинку або квартирі. І ми ще вводимо податки на операції з нерухомим майном. Це – нонсенс".
Як позначилося введення податку у січні 2005 року на продаж нерухомості у Чернівецькій області, ми поцікавилися у Віталія АРІФОВА, директора агентства нерухомості "Замок", члена Асоціації ріелтерів України:
– Після нового року кількість угод з відчуження нерухомості в області значно скоротилася. До нашого агентства майже щодня звертаються люди з приводу оподаткування нерухомого майна. Люди не розуміють усіх тонкощів нового закону, плутають відсоткові ставки, відчувається негативний психологічний ефект, який впливає на динаміку розвитку ринку нерухомості.
Чимало продавців нерухомості зараз у "підвішеному" стані: хтось вичікує, інші – підраховують суму податку в разі продажу, дехто сподівається на зміни або відміну нової норми. Якщо не вжити необхідних заходів на законодавчому рівні, розвиток ринку нерухомості в Україні буде відкинуто далеко назад. Знову почнеться глуха тінізація і криміналізація ринку нерухомості, підвищиться соціальна напруга, а бюджети всіх рівнів недоотримають значні суми у вигляді податків, – вважає чернівецький ріелтер.
1-03-2005, 20:27
0
2 186