Школу трудової терапії для дітей з обмеженими можливостями мають намір створити у Чернівцях. У цьому допоможуть американські науковці та студенти з університетів Індіанаполіса та Нью-Йорка, які спеціалізуються на трудовій терапії.
Протягом чотирьох днів вісім осіб працювали у родинах, де виховуються діти-інваліди, давали батькам рекомендації щодо догляду, навчали дітей окремих навичок самообслуговування та спілкування.
Американці прибули у місто на запрошення клубу для батьків дітей-інвалідів та молодих інвалідів "Паросток", який вже два роки діє при міському центрі соціальних служб для молоді.
– Ми приїхали сюди, щоби допомогти сім’ям, у яких є люди з фізичними вадами, – розповідає керівник проекту Сьюзен МАЄРС. – Відвідали шість сімей, у яких є діти-інваліди з діагнозом дитячий церебральний параліч. Кожна дитина отримала індивідуальну допомогу. Ми працювали не за загальною схемою, а до кожного був свій підхід.
Я хотіла би розповісти про дві сім’ї, в яких ми працювали. В одній сім’ї є восьмирічна дівчинка, вона постійно хитається вперед і назад та кусає свої пальці. Цій дівчинці ми подарували спеціальну гумову іграшку – жувальну трубочку, яка встановлюється у руках, і дівчинка жує її замість пальців.
Друга дівчинка через хворобу не може розмовляти, хоча вона дуже розумна. Ми подарували їй спеціальну прозору дошку для спілкування. У неї вкладаються картинки зі словами, і тепер дівчинка поглядом може повідомити батьків, чого вона хоче.
Здається, що робити такі речі просто, але потрібно мати медичні знання і освіту з трудової терапії. В Україні, на жаль, немає професійної трудової терапії і трудових терапевтів, але є дуже багато сімей, які потребують цього.
Пані Маєрс готова навчити і наших соціальних працівників. Наступного року вона знову приїде разом зі своїми студентами для практики, крім того, навчатиме і чернівецьких студентів. А ось коли саме буде створено таку школу, ще невідомо, все залежить від організацій та коштів.
28-05-2005, 23:51
0
1 535