(Закінчення. Поч. у №53 від 17 травня 2005 року).
Для застрахованих осіб
Хто контролює
Контроль за цільовим використанням допомоги та створення належних умов для виховання дитини здійснюється працівниками Фонду соціального страхування.
Куди звертатися
Для отримання детальніших роз’яснень та консультацій можна звернутися до відділу соціальних виплат виконавчої дирекції обласного відділення (м. Чернівці, вул. Гулака-Артемовського, 19, тел. 55-26-93) та до працівників робочого органу обласного відділення фонду за місцем реєстрації, тобто Чернівецького міського, міжрайонних і районних виконавчих дирекцій обласного відділення фонду.
Для незастрахованих осіб
– Для осіб, незастрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, допомога при народженні дитини надається так само після 31 березня 2005 року у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, тобто 8497,6 гривні, – каже головний державний соціальний інспектор головного управління праці та соціального захисту ОДА Світлана АНТИМІЙЧУК. – Але відмінність полягає у тому, що потрібно подати інші документи і в інший орган.
Які документи потрібні
Для призначення одноразової допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, потрібно подати такі документи:
- заява одного з батьків (усиновителя, опікуна), що складається за формою, затвердженою міністерством праці;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копії трудових книжок обох батьків (усиновителя, опікуна);
- довідка з місця служби (навчання) заявника;
- довідка про склад сім’ї батьків (усиновителя, опікуна);
- довідка, видана державним органом реєстрації актів ци-вільного стану для призначення одноразової допомоги при народженні дитини;
- усиновителі та опікуни подають ще й копію рішення про усиновлення чи встановлення опіки.
Хто виплачує
Особам, незастрахованим у системі соціального страхування, одноразова допомога при народженні дитини призначається і виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання. Щоправда, не варто розраховувати, що вона виплачуватиметься з наступного дня. Процес затягнеться на два-три місяці.
Для обох категорій
Допомога не видається, якщо:
- дитина народилася мертвою;
- той, хто отримує допомогу, позбавлений батьківських прав;
- отримувач відмовився від виховання дитини;
- отримувач використовує кошти не за призначенням і не забезпечує належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
- отримувач допомоги перебуває у місцях позбавлення волі за рішенням суду.
Допомогу припиняють виплачувати з наступного місяця, після виявлення "негативних" умов. А сума допомоги, якою зловживали, стягується з отримувача у судовому порядку, або він повертає її добровільно.
Законодавчі "нюанси"
- У разі, коли один з батьків (усиновитель, опікун) на день народження дитини застрахований у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, допомога виплачується за місцем роботи застрахованої особи.
- Якщо дитина померла через декілька днів після народження, допомога надається, але виплачується лише перша частина суми, тобто 3384 гривні.
- Розмір допомоги при народженні дитини виходить з прожиткового мінімуму на дітей до 6 років, установленого саме на день народження дитини. Якщо протягом наступних 12 місяців розмір прожиткового мінімуму на дітей до 6 років зміниться, загальна сума допомоги не зміниться.
24-05-2005, 18:31
0
2 985