RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » «Шарової» науки за кордоном не буває

Ольга Поляк – випускниця

Чернівецької дитячої художньої школи і колишня вихованка "Арт-студії" при художньому музеї під керівництвом Олени Михайленко – зараз навчається на підготовчих курсах у Румунії. Нещодавно вона приїхала спеціально на відкриття власної виставки у художньому музеї, організованої Генеральним Консульством Румунії в Чернівцях.

– Олю, куди ти будеш вступати після курсів?

– До Бухарестського художнього інституту на спеціальність "графіка". Вважаю, що це – досить перспективно.

– Навчатися на курсах важко?

– Важко, оскільки не знаєш мови. Але тим, хто має клепку в голові і головне – вчить, легше. "Шари" там не буває. Я переконалася.

Викладачі розумні. Знають свою справу і, головне, знають, як правильно і зрозуміло подати матеріал.

– А друзів ти там вже знайшла? Коло спілкування за захопленнями?

– За захопленнями – не надто. Ми живемо у селі під Бухарестом, і, окрім студентів зі свого і сусіднього гуртожитків, спілкуватися особливо нема з ким.

– А відмінності у спілкуванні з румунами і українцями відчутні? Яке там до вас ставлення?

– Відмінності, звісно, є. Наприклад, якщо дівчина кудись виходить зі своїм хлопцем, її сприймають як додаток до нього, а не як особистість. Я до цього не звикла – у Чернівцях або "я і мій хлопець" або "я і мій хлопець разом".

Ставлення нормальне, хоча до вихідців з колишнього СРСР там ставляться трохи зверхньо: ви, бачте, відсталі. Нам одного разу розповідали, що є така пісня "Готель "Каліфорнія"!

– Ти живеш у гуртожитку. Чи трапляються там якісь курйозні випадки?

– Є у нас "курйозний випадок" на ім’я Едді. Це наш "моральний вихователь", який є, швидше, "творцем капостей". Це "диво" вважає себе великим цабе і всіляко отруює життя, погрожує вигнати. Я його "улюблениця", він навіть листи моїм батькам писав.

Ще у нас є прибиральниця, яка весь час канючить у нас таблетки – будь-які і від будь-чого. Вона з’їла увесь мій ампіцилін, зате білизну мені видає найчистішу.

– А із сусідами як складаються стосунки?

– Мені із сусідкою пощастило – вона моя колишня однокласниця. А взагалі всі, як завжди, розділені на "групки".

Дуже не вистачає довіри один до одного.

– Кімната в гуртожитку – твій дім на найближчих чотири роки. Ти якось налагоджуєш побут?

– Звісно. Спершу намагалася перевезти "дім" з Чернівців туди, але потім зрозуміла: саме маленька кімната є моїм першим "самостійним" житлом, яке я маю облаштувати. Почала купувати якісь дрібнички, розмалювала стіни (за це мене вб’ють), повісила шторки – це створює затишок. А щодо хатніх клопотів – незвично і важко розраховувати час, сили, гроші. Зараз звикла – інколи тут, у Чернівцях, кажу: "Повернуся додому!".

– А розважаєтеся як?

– У нас є дискотека. Там усі стоять по кутках, а я із трьома подругами танцюю балет під Брітні Спірс. Коли пішов сніг, кидалися сніжками. У кімнатах. Потім обливалися водою – у нас стіни пліснявіти почали.

Іноді виїджаємо до Бухареста, але рідко.

– Спати вночі не заважають?

– Я вже звикла. У нас, окрім того, що стіни тонкі, на поверсі тусуються всі, кому не ліньки, – у футбола грають, на гітарі бренькають. Зате зараз у моїй кімнаті танки можуть їздити – спатиму, як дитя, бо скільки разів засипала під "Воплі Відоплясова" чи гупання м’яча об двері о четвертій ранку.

– За чим сумуєш найбільше?

– За свободою. За спілкуванням і друзями. Звісно, вони є, але всі "зациклені" на тому, що далеко від дому, і розмови, зазвичай, всі про "минуле" життя. Не вистачає самих Чернівців – тут особлива аура. Щоправда, там тепліше.

– Що ти плануєш робити далі? Повернешся чи залишишся у Румунії?

– Планують те, в чому впевнені. А я не знаю, чи залишуся там, чи повернуся, чи поїду ще кудись – це залежить від того, де мені буде краще. А цього я зараз не знаю.

Єдиний "план" – зробити кар’єру. А для цього, вважаю, треба працювати і налагоджувати добрі стосунки з людьми. Хто знає, можливо, людина, яка зараз стоїть перед тобою на колінах, і ти їй з погордою відмовляєш у допомозі, зможе колись допомогти тобі.

А до людей загалом я не можу ставитися байдуже: я або їх ненавиджу, або дуже люблю.
Редактор: admin
27-04-2005, 12:41
Коментарів 0 Переглядів 1 713

Теги -

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.