Як живеться сьогодні одному із таких об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, розповідає голова ОСББ "Роси" Віталій ПИЛИПІВ, колишній працівник комунальної служби:
– Ми існуємо вже три роки й так спланували роботу, що мешканці нашого будинку не сплачують помісячно квартирну плату. Коли треба щось полагодити чи зробити, збираємо певну суму. Наприклад, щоби прочистити каналізацію, ми зібрали по десять гривень з кожної квартири і викликали службу з водоканалу, яка нам усе полагодила. За ці гроші ми ще й з підвалів сміття вивезли. Так само чинимо, коли треба полагодити санітарно-інженерне обладнання будинку, електропровід тощо. Усе інше ми робимо власними силами – оновлюємо фасад будинку, прибираємо двір, ремонтуємо під’їзд, двері, вікна тощо. Переконаний, зроблене самотужки буде триматися щонайменше 20-30 років. Вважаю, що утримання будинку обходиться недорого. Наведу конкретний приклад. Раніше кожна квартира у нашому будинку платила ЖРЕПу щомісяця в середньому по 25 гривень квартирної плати, за рік виходить 300 гривень. Роботи комунального підприємства не було видно. Ми ж за усі три роки існування нашого об’єднання витратили майже 800 гривень. Скажімо, минулого року на ремонт сходинкових майданчиків і частини фасаду з кожної сім’ї зібрали в середньому по 150 гривень. Виходить, що грошей набагато менше витрачаємо, а результат очевидний.
– Важко було починати, ми декілька разів намагалися від’єднатися від ЖРЕПу, – каже Віталій Пилипів. – Комунальні підприємства не зацікавлені відпускати, а владні органи не можуть на них вплинути. А усім охочим від’єднатися від ЖРЕПу хочу підказати, щоби разом із будинком передавали мешканцям й прилеглу територію зі всіма прибудинковими будівлями. Тоді мешканці знатимуть, що це справді їхня власність.