Обмеження кредитів на придбання квартири знято
9 лютого 2005 року набув чинності Закон України "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати". Цим нововведенням відмінено норму, яка забороняла іпотекодержателю давати кредит у розмірі більше, ніж 70% оціночної вартості предмета іпотеки (нерухомості).
Іншими словами, згідно з цим Законом, позичальник зможе взяти у банку кредит на повну вартість квартири, не переймаючись тим, як "нашкребти" грошей на мінімальний обов’язковий внесок. Зараз, щоби придбати квартиру в кредит, вартістю, приміром, 30 тисяч доларів, позичальнику слід внести щонайменше 25 відсотків її вартості, тобто 7,5 тисячі доларів, решту суми видає банк.
За оцінками спеціалістів, скасування 70-відсоткового обмеження надасть можливiсть видавати кредити на бiльш вигiдних умовах для позичальника, тому призведе до зростання ринку житлового кредитування.
Середня вартість житла включає усі витрати
Держбуд повідомляє, що середня вартість спорудження
житла залежить від безпосередніх витрат на це будівництво. А саме: загальнобудівельних робіт, інженерних систем, монтаж електромеханічного та іншого устаткування, робіт з благоустрою та спорудження внутрішньомайданчикових інженерних мереж, витрат з проектування, затвердження проекту та організації будівництва, а також прибутку, податків, зборів та обов’язкових платежів, встановлених законодавством. Ці показники середньої вартості є рекомендаційними і можуть використовуватися під час планування обсягів державних інвестицій, визначення розміру дольової участі у спорудженні житлових будинків, обсягів фінансування будівництва житла, які здійснюються за рахунок державних капітальних вкладень, відповідно до законодавчих та нормативних актів України для військовослужбовців, молоді та інших категорій громадян. У Чернівецькій області опосередкована
вартість спорудження житла в розрахунку на один квадратний метр станом на 1 грудня 2004 року становить 1777 гривень з урахуванням ПДВ.
Успадковане майно оподатковується
Постановою Кабміну "Про реалізацію статті 13 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", який набув чинності 21 січня 2005 року, встановлено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) підлягає оподаткуванню. Тому його треба внести до загальнорічного оподатковуваного доходу платника податку, а відтак і до річної декларації про майновий стан і доходи.
24-02-2005, 23:03
0
1 968