16 лютого набув чинності відповідний закон. Він містить також й інші норми, спрямовані на захист прав на підприємницьку діяльність. Крім того, йдеться і про додаткові права особи. Скажімо, затриманий міліцією може відмовитися свідчити, доки йому не викличуть адвоката. Щоби ви могли сповна скористатися новим законом, повідомляємо його повну назву: Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)".
Міліції не буде на виїзних перевірках
Порядок позапланових податкових перевірок регламентують зміни до Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Орган державної податкової служби, який ініціює перевірку, подає до суду письмове обгрунтування підстав такого контролю, дати початку і закінчення, склад групи, яка перевірятиме. Тепер і представники суб’єкта господарської діяльності можуть брати участь у розгляді питання про дозвіл на перевірку їхнього підприємства. Повідомлення про місце, дату та час розгляду питання про надання дозволу на проведення перевірки направляється не пізніше, ніж за три робочі дні до дати такого розгляду.
Працівникам податкової міліції заборонено брати участь у планових та позапланових виїзних перевірках платників податків, що здійснюються органами державної податкової служби, якщо такі перевірки не пов’язані з оперативно-розшуковими справами або розслідуванням кримінальних справ, порушених стосовно таких платників податків.
Затриманих годуватимуть тричі на добу
Варто знати, що внесено зміни і до Закону України "Про міліцію", зокрема, до порядку затримання або арешту. Розширено права затриманих і заарештованих (взятих під варту) осіб. Не пізніше, ніж через дві години після затримання або арешту міліція повідомляє про місцеперебування родичам затриманого та захисникові, а також адміністрації за місцем роботи чи навчання. Правоохоронці також мусять тричі на добу погодувати затриманих.
Якщо затриманий або заарештований (взятий під варту) усно або письмово вимагає захисника, працівники міліції не мають права вимагати від нього будь-яких пояснень або свідчень до прибуття захисника.
Також міліціонери зобов’язані роз’яснити під час затримання або арешту чи взяття під варту підстави та мотиви цього. Роз’яснюється право оскаржувати їх у суді, надаються усно роз’яснення частини першої статті 63 Конституції України, права відмовитися від надання будь-яких пояснень або свідчень до прибуття захисника та одночасно в друкованому вигляді – роз’яснення статей Конституції України, які гарантують права та свободи людини і громадянина та прав осіб, затриманих або заарештованих (взятих під варту), встановлених законами. Якщо ж працівники міліції не дотримуються таких вимог, особа, права якої було порушено, її представники (родичі, захисник) можуть звернутися до суду.
22-02-2005, 20:06
0
2 335