Український мобільник буде дешевшим
Українські вчені завершують випробування першої моделі вітчизняного мобільного телефону. Він містить стандартний набір функцій, як і у закордонних. Вони, за результатами тестувань, збоїв не дають. Щоправда, його дизайн дещо складніший і більший за розміром. Науковці вже домовляються про серійне виробництво і переконані, що український мобільник користуватиметься попитом завдяки доступнішій ціні.
Фруктів поменшає
Цьогорічний врожай фруктів знову під загрозою, особливо персиків та абрикосів. Зокрема, у південних областях. Бо вже другий рік узимку на Кримському півострові плюсова температура. Фахівці кажуть, що це може спричинити раннє цвітіння дерев. В інших регіонах ситуація також складна. Торік викорчували аж 20 відсотків старих садів. А нових насаджено набагато менше, бо потрібні значні капіталовкладення: на середній садок – до сорока тисяч гривень. Тож вітчизняні фрукти цього року будуть дефіцитом. Андрій Ярмак, заступник директора Проекту аграрного маркетингу, каже, що "тенденція до зменшення площ під садами в Україні пов’язана з великими площами старих садів, які є малопродуктивними, а технології, які використовувались раніше, – застаріли, тому ці сади вже не дають потрібного ефекту. Крім того, сади на 700 гектарів, як раніше саджали, ніхто не може "потягнути".
Пристойна зарплата – не менше тисячі
Мінімальна зарплата в Україні має бути не меншою за тисячу гривень, підрахували експерти. Нині в Україні майже все стало європейського рівня: ціни, товари, послуги, лише не зарплата. Вже нині більшість роботодавців могли би платити щонайменше 500 гривень.
Аналітики переконані – нова влада має знайти спосіб змусити потужних роботодавців підвищити зарплатню. А щоби вона була пристойною і на малих та середніх підприємствах, треба скасувати зайві податки. Людмила Шангіна, директор соціальних програм Центру Разумкова, вважає, що "занижену ціну праці експерти називають головною причиною безробіття. Тому що люди не хочуть і не можуть працювати за таку зарплату. Є ще прикрі випадки: у Тернопільській області, наприклад, до сьогодні роботодавці пропонують вакансії на 45 гривень за місяць".
Знецінені заощадження повертатимуть
Віктор Ющенко має намір збільшити розмір соціальних виплат і пришвидшити виплати знецінених вкладів населення. Вже підготовлено проект "Про першочергові заходи для забезпечення повернення втрачених (знецінених) заощаджень громадян", у якому передбачено, що втрачені чи знецінені ще за часів існування СРСР кошти населення визнають державним внутрішнім боргом. Цей борг оцінюється у 125 мільярдів гривень. Для фінансування погашення частини виплат Ющенко планує спрямувати 50% доходів від приватизації держмайна, а також ті кошти, яких бракувало через занижену вартість приватизованих у 2004 році підприємств.
Протягом останніх років вже виплачено боргу за знеціненими вкладами по 200-250 мільйонів гривень щорічно.
1-02-2005, 18:48
0
1 026