Нотаріуси знову оформляють документи на купівлю-продаж майна. Проте, як сказали у чернівецькій державній нотаріальній конторі, роблять це "на свій страх та ризик". Оскільки, за новими правилами, оподатковувати доходи від продажу майна громадян має сам нотаріус.
– Відповідальність за нарахований податок покладено на нотаріуса, – розповідає державний нотаріус. – Тому ті, хто знають, як це робити, оформляють. За новим законом, за ненарахування податку нотаріус має сам сплатити усю суму податку. Отже, мусимо. Але ми ж не бухгалтери, не економісти, у нас – юридична освіта.
Хто ж врешті нараховуватиме цей податок, ймовірно, ще буде вирішуватися. Проте з 1 січня вже діє 11 стаття закону "Про податок з доходів фізичних осіб", за яким, окрім державного мита, треба сплатити ще й податок з доходу від продажу майна. Про нові правила оподаткування розповідає Тодор ХИТИК, начальник управління оподаткування фізичних осіб ОДПА у Чернівецькій області:
– Правила оподаткування залежатимуть від того, коли майно куплене – до 1 січня 2004 року чи після. Отже, щодо майна, придбаного до 2004 року:
- якщо будинок, кімната, квартира, земля чи присадибна ділянка розміром до 100 квадратних метрів продається не частіше одного разу на рік, то платник податку сплачує 1% від вартості майна;
- якщо ж площа нерухомості більша 100 квадратних метрів, то частина доходу, пропорційна сумі перевищення, оподатковується у 5%;
- податок від продажу двох та більше об’єктів протягом звітного року, а також іншого майна (наприклад, гаража), сплачується за ставкою 5% від вартості майна.
Прибуток від продажу нерухомості, придбаної з 2004 року, оподатковується за ставкою 13%: прибуток у цьому разі – позитивна різниця між доходом від продажу майна та витратами на нього (наприклад, на будівництво). Починаючи з другого року володіння цим майном, різниця, яка повинна оподатковуватися, зменшуватиметься на 10% щорічно. При цьому сума податку має бути не меншою, ніж мінімальна заробітна плата, встановлена на момент продажу майна.
1-02-2005, 18:47
0
2 442