Якщо тоді було 766 відмов у перетині кордону, то минулого року їх було 2022. За словами начальника Чернівецького прикордонного загону Сергія Стукала, це пов’язано насамперед з введенням візового режиму поїздок до Румунії та закордоннопаспортного режиму до Молдови.
У перші дні цього року на кордоні спостерігалися випадки масового невдоволення тим, що для в’їзду до Молдови треба мати закордонний паспорт. Особливо часто були незадоволені пасажири приміського потяга "Чернівці-Окниця", який їде через територію сусідньої держави. Зараз ситуація покращилися. Але все одно прикордонники виступатимуть з пропозиціями, щоби якось спростити перетин кордону для цих людей. Нагадаємо, що з 1 січня 2005 року набула чинності угода між урядами Молдови та України, згідно з якою перетин громадянами обох держав кордону здійснювався тільки за закордонними паспортами. Спрощений порядок перетину зберігся за мешканцями прикордонних районів у межах цих районів.
Характеризуючи обстановку на ділянці україно-молдовського кордону, Cергій Стукало зазначив, що були численні спроби незаконної міграції з боку молдованів. Через безробіття вони намагалися виїхати на працевлаштування за кордон до Західної Європи, використовуючи територію України для транзиту. Частина молдовських громадян, як правило, мешканці Кишинева та північних районів, намагалися незаконно в’їхати до нашої країни, використовуючи закордонні паспорти громадян Російської Федерації та Румунії. Мешканці ж Кагульського району намагалися незаконно перетнути "зелений кордон". Проте більшість громадян Молдови надавали перевагу легальному транзиту, щоби потім незаконно потрапити на Захід.