14 січня 26-річний мешканець Кліводина Кіцманського району наклав на себе руки, повісившись у власному будинку. А наступного дня звів рахунки з життям 22-річний мешканець Колінківців Хотинського району.
Тобто за перші дні року вдалися до самогубства рахунки з життям переважно молоді чоловіки працездатного віку.
Статистика спроб самогубства в Україні свідчить, що люди намагаються піти з життя насамперед через психологічні травми (52% схильні до суїциду) чи конфлікт з колегами (48%). Патологічні зміни в організмі людини, яка зважилася на фатальний крок, були помічені лише у 8% самогубців.
Здійснюють самогубства люди переважно в другій половині дня – 44%, у першій –32% і вночі –24%.
Близько третини (36%) спроб суїциду скоєно вдома, поза будинком –20%, під час навчання чи роботи –8%, у гостях –16% випадків.
Серед самогубців чоловіків у 4,7 раза більше, ніж жінок. А кількість юнаків, які позбавляють себе життя, у шість разів перевищує кількість дівчат.
Найбільш схильними до самогубства вважаються 15-24-літні особи.
Серед способів здійснення самогубства у 44% випадків люди використовують гострі предмети, а у 24% випадків вішаються.
За словами Максима Буянова, старшого фахівця групи психологічного забезпечення УМНС, часто причиною самогубств є самотність.
У молодих людей та у людей похилого віку відчуття самотності пов’язане із самооцінкою. Не мати коханої людини, друзів чи сім’ї – означає зазнати невдачі і в очах оточуючих, і в своїх власних. У більшості випадків люди вважають, нібито вони самі винні у своєму стані: "я самотній", "нікому не потрібний", "не заслуговую любові", хоча зазвичай це суперечить істині. Насправді ж люди, які потерпають від самотності, часто досить привабливі і здібні, а недоліків у них не більше, ніж в інших.
Загалом спроба самогубства –це завжди крик про допомогу, співчуття, бажання привернути до себе увагу, людина ніби говорить: "Допоможіть мені". Потрібно лише почути це прохання.
Зазвичай самогубство молодої людини виявляється цілковитою несподіванкою для батьків і друзів. Вони намагаються зрозуміти, що не зробили, що пропустили, щоби зупинити близьку людину на краю прірви.
Рішенню покінчити з життям переважно передує затяжна депресія. Вона виявляється у пригніченому стані, втраті цікавості до життя. У більшості випадків спробу самогубства можна передбачити і запобігти їй. Перед тим, як зважитися на такий крок, молода людина намагається якось привернути до себе увагу: піти з дому, здійснити екстраординарний вчинок, поговорити з другом, залишити на видному місці щоденник. Тільки випробувавши різні варіанти і зазнавши невдачі, зважується на крайні заходи. Встановлено, що майбутні самогубці переважно говорять про свої наміри оточуючим, але їхні слова не сприймаються серйозно.
Особливо високий ризик самогубства серед молодих людей, які вживають алкоголь і наркотики. Їм важко контролювати імпульсивну поведінку і усвідомлювати наслідки своїх дій. Алкоголізм – єдина хвороба, пов’язана зі схильністю до самогубства. У наркоманів схильність до самогубства часто має неусвідомлений характер і виглядає випадково.
Причини самогубств
Нез’ясована причина – 40,6%.
Страх перед покаранням – 19,4%.
Психічні розлади – 17,7%.
Сімейні проблеми – 18,1%.
Любовні переживання – 8,1%.
Грошові втрати – 8,2%.
Перенасичення життям – 1,4%.
Фізичні хвороби – 1,2%.