Хорошого врожаю без добрив не буває

---
3 215
0
Сезон весняних робіт у саду розпочався. Хоча земля ще не достатньо зігрілася для масового висаджування овочів, та городники вже активно готуються до цього. Проте, як би не доглядали за культурами – правильно висадили, регулярно підливали, вчасно підгортали тощо – без добрив важко досягти хорошого врожаю, запевняють агрономи. Мінеральні та органічні добрива стимулюють ріст рослини, укріплюють кореневу систему на ранній стадії, підтримують і стимулюють рослину надалі.

Нині у спеціалізованих магазинах продається чимало вже готових до використання добрив з різним набором корисних складових.

– Для усіх овочевих і городніх культур, зокрема й для плодово-ягідних рослин підійдуть комплексні мінеральні добрива "Нітроамофоска", – розповідає пан Олег, агроном-консультант магазину "Зелений світ". – Сюди входять основні макроелементи – фосфор, азот і калій. Для дорослого дерева треба розчинити 50-60 грамів добрива у 10 літрах води, а для куща – 20-25 грамів на ту ж кількість води, або вносити безпосередньо у рядок при посадці культури. Наприклад, під картоплину – одну чайну ложку. У середньому кілограм "Нітроамофоски" коштує дві гривні. Є у продажу й більш збагачені добрива, куди входять і мікроелементи: залізо, цинк, бор, бром, кобальт, мідь тощо. Через такий склад ці добрива трохи кращі для розвитку рослин.

Ті, хто не бажає використовувати мінеральні добрива, можуть придбати органічні. Наприклад, п’ятикілограмова упаковка "Агробіткорму" коштує 11 гривень, "Біогумусу" – чотири гривні. Навесні ці добрива добре вносити безпосередньо у рядок. А восени добрива вносяться під перекопування, вони заміняють природний перегній.

За словами агронома, є широкий спектр рідких органічних добрив, які підійдуть і для плодово-ягідних культур і для кімнатних рослин. Це "Гумісол", "Вермісол", "Вермістим", "Біовіт", півлітрова ємність яких коштує від трьох гривень і вище. Варто також звернути увагу на органічний препарат "Байкал". У ньому містяться живі грунтоутворюючі мікроорганізми, 33 мілілітри рідини коштує понад чотири гривні. Загалом грунтоутворюючі мікроорганізми не тільки підживлюють рослину, стимулюють її ріст, але й розчиняють недоступні поживні речовини, які легше засвоюються рослиною, збагачують гумус поживними речовинами. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм