
Нині у спеціалізованих магазинах продається чимало вже готових до використання добрив з різним набором корисних складових.
– Для усіх овочевих і городніх культур, зокрема й для плодово-ягідних рослин підійдуть комплексні мінеральні добрива "Нітроамофоска", – розповідає пан Олег, агроном-консультант магазину "Зелений світ". – Сюди входять основні макроелементи – фосфор, азот і калій. Для дорослого дерева треба розчинити 50-60 грамів добрива у 10 літрах води, а для куща – 20-25 грамів на ту ж кількість води, або вносити безпосередньо у рядок при посадці культури. Наприклад, під картоплину – одну чайну ложку. У середньому кілограм "Нітроамофоски" коштує дві гривні. Є у продажу й більш збагачені добрива, куди входять і мікроелементи: залізо, цинк, бор, бром, кобальт, мідь тощо. Через такий склад ці добрива трохи кращі для розвитку рослин.
Ті, хто не бажає використовувати мінеральні добрива, можуть придбати органічні. Наприклад, п’ятикілограмова упаковка "Агробіткорму" коштує 11 гривень, "Біогумусу" – чотири гривні. Навесні ці добрива добре вносити безпосередньо у рядок. А восени добрива вносяться під перекопування, вони заміняють природний перегній.
За словами агронома, є широкий спектр рідких органічних добрив, які підійдуть і для плодово-ягідних культур і для кімнатних рослин. Це "Гумісол", "Вермісол", "Вермістим", "Біовіт", півлітрова ємність яких коштує від трьох гривень і вище. Варто також звернути увагу на органічний препарат "Байкал". У ньому містяться живі грунтоутворюючі мікроорганізми, 33 мілілітри рідини коштує понад чотири гривні. Загалом грунтоутворюючі мікроорганізми не тільки підживлюють рослину, стимулюють її ріст, але й розчиняють недоступні поживні речовини, які легше засвоюються рослиною, збагачують гумус поживними речовинами.