Від попередніх вернісажів "Вишиваний дивотвір-2005" відрізняється меншою насиченістю експозиції та більш якісним виконанням робіт.
– Але це зовсім не тому, що було мало охочих, – каже Одарка Кучерява, авторка ідеї та головна натхненниця виставки. – Просто цього року ми вирішили спрямувати вишивальниць у дещо інше русло. Люди зрозуміли, що краще показати дві-три речі, але найкращі. До того ж всі роботи були оформлені належним чином.
– Музей від цього лише виграв, – ділиться враженнями завідувачка відділу декоративно-ужиткового мистецтва художнього музею Наталя Плетньова, – оскільки мистецький рівень робіт значно зріс.
Організатори вдалися ще до одного експерименту, започаткувавши цілий розділ у виставці під назвою "Спадщина", де майстри представили оригінальні рушники та серветки зі старовинними зразками народної буковинської вишивки. А надихнув на таку ідею народний майстер Михайло Покиданець, який вже другий рік поспіль бере участь у заході.
– Побутова вишивка, звісно, надзвичайно цікава і гарна. Але у нас дуже мало саме народних елементів, зразків, – каже пан Михайло, – тому потрібно заохочувати вишивальниць, щоби вони вдавалися до розробки зразків народної вишивки.
Сюжети понад двохсот вишитих картин, які прикрасили експозицію, як завжди, вирізняються оригінальністю, а техніки вишивки вражають розмаїттям – вишивка хрестиком, гладдю, бісерна вишивка тощо.
Організатори сподіваються, що наступні виставки будуть ще кращими, і нагадують майстриням про підготовку до виставки "Дивоплетиво", яка відбудеться восени.
20-04-2005, 17:32
0
2 188