Наймолодші зі слухачів радіо "Буковина" не пам’ятають тих часів, коли Чернівці звучали лише дві години на добу. Саме стільки часу припадало на долю місцевого мовлення на проводовому радіо. Однак творчий колетив, який готував ці нетривалі випуски, прагнув більшої самореалізації. Так виникла ідея створення першого місцевого ефірного радіоканалу. Вперше радіо "Буковина" вийшло в ефір 1 березня 1995 року. "Дірвавшись" до роботи, його працівники перебували в ефірі 24 години на добу. Але невдовзі від цілодобового мовлення довелося відмовитися – для державного мас-медіа це виявилося занадто дорогим задоволенням. Нині радіо "Буковина" – 12 годин в ефірі, але, як стверджує його головний редактор Тетяна Смолдирєва, готове знову звертатися до слухачів впродовж усієї доби, творчих сил для цього не бракує. У планах "Буковини" також вихід у FM-діапазоні.
– Ми готові скласти конкуренцію комерційним радіоканалам, – сказала пані Тетяна, – тому що пропонуємо слухачам справді український продукт.
Своє десятиріччя колектив "Буковини" вирішив відзначити разом зі своїми слухачами та шанувальниками. Зустріч відбулася у приміщенні обласної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка. Працівники радіо підготували оригінальний сценарій. Зокрема, відбувся імпровізований "прямий ефір" ігрової програми "Два серденька". Ведучі Тарас Лазарук та Ірина Григоращук запросили до мікрофона спочатку симпатичну молоду пару студентів медичного університету, а потім і найвідомішу пару Буковини – дует "Писанка". Оксана Савчук та Іван Кавацюк відмінно впоралися із завдяннями гри: їхні відповіді про звички та уподобання одне одного незмінно збігалися. "Писанка" однією з перших привітала колектив радіо з "круглою" річницею, і привітання це надійшло аж із Фінляндії, де Оксана та Іван перебували на гастролях.
Слухачі радіо "Буковина", які прийшли на зустріч із журналістським колективом, зізнавалися, що їм було дуже цікаво побачити нарешті обличчя людей, яких вони досі знали лише за голосами. Справжнім подарунком для них було знайомство з такими "легендами" радіо, як Драгош Буджак, Микола Палійчук, Любомира Паранюк. До речі, мистецькі новини пані Любомири нещодавно отримали диплом Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності.
22-03-2005, 11:28
0
2 948