Двадцяту позицію "Гринджолів" на "Євробаченні" вважають ганебною. Адже минулого року українка Руслана стала таки першою. Щоправда, до самої організації конкурсу ні у кого претензій не було. Все відбулося на пристойному рівні.
Минулорічну ж переможницю Руслану зустрічали на ювілейному "Євробаченні" із захватом усі делегації, а вона скромно відмахувалася, мовляв, – "Зовсім я не зірка!"
Серед різноманітних гостей "Євробачення" було помічено поважних людей, котрі зацікавилися творчістю української співачки. Серед них і всесвітньо відомий модельєр Жан Поль Готьє. Він виявив бажання співпрацювати з Русланою.
– Я не хотіла, щоби мене на "Євробаченні" було занадто багато, – каже Руслана. – Що занадто, то не дуже здорово. Хотілося зосередитися на головному. Наприклад, ми організували благочинну акцію, на якій вдалося зібрати гроші для трьох лікарень. Це була конкретна річ, і ми бажаємо усім робити щось конкретне.
– Чому ж ти не стала ведучою "Євробачення", як планувалося?
– Для мене як співачки це нічого б не дало. Ну, провела би я це "Євробачення" і що далі? Я вирішила зосередитися тільки на тому, що роблю як співачка.
– Завдяки тобі як співачці Україна прийняла цей конкурс...
– Але не тільки завдяки мені. Не треба забувати про команду, про моїх друзів, про Національну телекомпанію України і всіх тих, хто на мене працював. А також про мій балет, який зламав сцену у Стамбулі, про мою маму і мого чоловіка. Але і Віктор Андрійович, і решта членів уряду покинули всі справи, щоби провести це "Євробачення" на гідному рівні в Україні. Тож не тільки у мені річ.
Філіпп Кіркоров: "Професіоналізм не купиш!"
Перед "Євробаченням" Філіпп Кіркоров, який продюсував білоруську співачку Анжеліку Агурбаш (не потрапила до фіналу, – ред.), до Києва прилетів із давно знайомим публіці довгим волоссям.
Але не минуло й дня, як у нього помітили стильну коротку зачіску.
– Ми на цьому "Євробаченні" жили тільки репетиціями, останніми хвилюваннями і приготуваннями. З кожним моментом Анжеліка виглядала дедалі краще. Ми сподівалися на успіх, але не забували бажати всього найкращого іншим учасникам "Євробачення".
– Кого вважаєте родзинкою конкурсу?
– Звичайно, Анжеліку! Тому що вона була найбільшою родзинкою цього конкурсу. У неї є те, чого немає ні в кого з інших. Вона дуже хотіла перемогти.
– Що можете сказати про "Євробачення" у Києві?
– Знаєте, воно просто унікальне. Це надзвичайна подія у всій світовій культурі і світовому шоу-бізнесі. Такого ж більше ніде немає. До цього конкурсу готується уся Європа, весь світ.
– Ви сподівалися на перемогу у 50-му "Євробаченні"?
– Білорусь брала участь у "Євробаченні" вдруге. Минулого року Україна теж заспівала на цьому форумі вдруге і перемогла. Я сподіваюся, що Анжеліка усе ж таки колись переможе.
– Як колишньому учасникові "Євробачення" вам відомо, які якості повинен мати кожен претендент, щоби перемогти у конкурсі.
– Ясна річ, це – про-фе-сі-о-на-лізм! Його ж не купиш, не продаси і не поміняєш ні на що.
Барабани, Балкани
і бабуся
"Євробачення-2005" запам’ятається фестивалем культур та музичних напрямів. Головні тенденції ювілейного 50-го "Євробачення" в Києві можна окреслити трьома Б.
Перше "Б" – барабани. Чи не половина цьогорічних учасників не шкодувала використовувати як в аранжуванні пісень, так і безпосередньо на сцені різноманітні ударні інструменти – барабани, литаври та навіть залізні діжки.
Друге "Б" – Балкани. Ритми та мелос цієї загадкової частини Європи відчувався не лише в піснях представників цього регіону, але навіть у їхніх північних сусідів, втім справжня балканська кров не дала шансів іншим – саме Греція прийматиме "Євробачення-2006".
Третє "Б" київського Євробачення – бабуся з Молдови на сцені під час виконання рок-н-рольної пісні. Це був тріумфальний дебют молдовського "Zdob Si Zdub" на "Євробаченні" в Києві, в чому їм, певно, допомогла незрівнянна бабуся з великим гучним барабаном.
Музиканти міняли апаратуру
за 30 секунд
Уперше за історію конкурсу президент країни, у якій відбувався фестиваль, мав можливість привітати переможця "Євробачення", а всі європейські країни, де була пряма трансляція, під час голосування побачили революційний Майдан Незалежності. "За більшістю параметрів, зокрема, за кількістю глядацької аудиторії, 50-й фестиваль можна оцінювати як перший, який створив нові стандарти проведення майбутніх конкурсів", – вважає віце-прем’єр-міністр Микола Томенко. Організатори раніше стверджували, що до оформлення залу цього року претензій не буде, і багато гостей поспішили підтвердити цей факт. Під скляною підлогою сцени поле світодіодів, 80 тонн світлової апаратури під куполом і півтора десятка камер, що рухаються, зробили виступ конкурсантів, на думку журналістів, просто приголомшливим. Зал був буквально забитий глядачами – їх було біля 8000 осіб. Безпосередньо перед виступами виконавцям дали час на підготовку. А також два дні повноцінних репетицій – із глядачами та ведучими. Сценарій конкурсу було розписано посекундно: приміром, всю свою апаратуру музикантам потрібно було винести та поставити на сцену всього за 30 секунд.
26-05-2005, 12:59
0
1 697