"Дуже прошу розповісти про таке захворювання, як фарингіт. Яка у нього клініка, лікування? Чи є якісь народні методи?". З повагою Людмила І., м. Кіцмань.
– Фарингіт – це запалення слизової задньої стінки глотки, – розповідає отоларинголог міської поліклініки №1 Наталя ВОЛОЩУК. – Це захворювання може бути як гострим, так і хронічним. Виникає фарингіт внаслідок запалення, інфекцій або переохолодження організму.
Хвора людина найчастіше скаржиться на біль у горлі, поколювання, відчуття стороннього тіла у глотці, незручності під час ковтання, дере у горлі. Також може бути сухий кашель.
Хронічний фарингіт не завжди ізольоване захворювання. Досить часто воно може виникнути у зв’язку з патологією шлунково-кишкового тракту та зашлакованим кишківником. Крім того, на розвиток хвороби впливає підвищена кислотність шлунка. Вона проходить через стравохід і призводить до опіку слизову задньої стінки глотки. У такому разі людина відчуває, ніби їй дере у горлі. Причиною хвороби може бути також і остеохондороз шийного відділу хребта. Тож якщо виявили фарингіт, не завадить обстежитися.
Лікування для кожного індивідуальне, тому повинна бути кваліфікована консультація.
Потрібно не забувати про тепле пиття, відмовитися на певний час від гострого, перченого, кислого та газованих напоїв, які є подразниками. А в домашніх умовах використовувати розчин люголю для змащування слизової задньої стінки глотки.
12-05-2005, 11:04
0
4 590