Обережно: кишкові палички
"Розкажіть, чим відрізняється стафілокок від дизентерійної палички? Що таке синьогнійна паличка? Чи давно її виявили і чим вона небезпечна?". Тетяна Романюк, м. Чернівці.
– Стафілококи – поширені мікроорганізми, які спричиняють ураження людини чи тварини, – розповідає лікар-бактеріолог Галина МИНАЄВА. – Вони гинуть від прямої дії сонячних променів протягом 10-12 годин і менш стійкі до дезінфікуючих засобів.
Люди зазвичай потерпають від золотистого стафілокока. Він досить поширений і навіть входить до складу нормальної мікрофлори людини, скупчується у носових ходах, черевній порожнині і пахвовій зоні. Захворювання, до яких призводять стафілококи, це шкірні гнійні інфекції, артрити, інфекції очей та сечовивідних шляхів, харчові токсоінфекції. Важкість захворювання залежить від імунітету людини.
Дизентерійна паличка призводить до інфекційного захворювання – дизентерії, яку ще називають хворобою брудних рук.
Синьогнійна паличка – основний збудник інфекційних уражень людини та гнійно-запальних процесів. Перше описання інфекції, до якої призвела синьогнійна паличка, належить лікарю Люке ще у 1862 році. Ця паличка є у грунті, воді, овочах, рослинах та у тварин, іноді вона входить до складу нормальної мікрофлори людини.
Хвороботворна здатність мікроорганізмів частіше проявляється в організмі людей, у яких ослаблений імунітет. Інфекції, до яких призводить синьогнійна паличка, погано піддаються антибіотикотерапії.
"Вобензим" призначає лікар
"Хотів би отримати консультацію спеціаліста про препарат німецького виробництва "Вобензим". Володимир Майхер, м. Чернівці.
"Вобензим" – препарат новий, але досить дорогий – у середньому 800 драже коштує 90 гривень.
– "Вобензим" – це спеціально підібрана комбінація з імуномоделюючою та протинабряковою дією, – розповідає завідувач аптеки ТОВ "Мітра плюс" Наталя ЗЕЛЕНЮК. – Цей препарат відрізняється від інших ферментних препаратів, наприклад, "Фесталу", "Мезим-форте", як я вже казала, комбінацією, що знімає набряки, покращує стан імунної системи. Препарат містить ензими (речовини білкової природи) тваринного походження: панкреатин, трипсин, хімотрипсин, амілазу, ліпазу та рослинні ензими: бромелайн (з плодів ананасу), папаїн (з плодів папаї) та рутин (речовину, що зміцнює судини).
"Вобензим" можна застосовувати у ревматології, урології, гінекології, травматології, коли є запалення дихальних шляхів, бронхіт, панкреатит тощо. Але дуже важливо, щоби "Вобензим" призначав лікар, як і дозу, яка для кожного індивідуальна. Препарат має деякі побічні дії.
28-04-2005, 14:51
0
5 361