Туберкульоз «підстерігає» майже всюди

---
2 165
0
Небезпека заразитися туберкульозом чатує практично всюди. Збудник передається повітряно-крапельним шляхом, якщо спілкуватися із хворою людиною, через м’ясо та молоко ураженої тварини, постільну білизну та посуд.

Мікобактерії туберкульозу надзвичайно стійкі і можуть зберігатися у довкіллі тривалий час. Достатньо, щоби хворий на туберкульоз відхаркнув на землю, харкотиння висихає і дрібні частинки вірусу піднімаються у повітря разом із пилом. Здорова людина їх вдихає й інфікується туберкульозною паличкою.

– За статистикою, у світі інфіковано туберкульозною паличкою майже 80 відсотків населення, – каже головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Антон ПОПОВ. – Але не всі хворіють. Якщо людина здорова, у неї міцний імунітет, вона добре харчується, то в місцях локалізації туберкульозної палички відбувається процес рубцювання та звапнення, тобто паличка в організмі не поширюється. Але не гинуть мікобактерії. Сприятливе середовище для них – ослаблений організм та стресовий стан людини.

У Чернівецькій області на обліку перебуває понад 12 тисяч осіб, із них 2 тисячі – із заразними формами. Щорічно вперше захворювання на туберкульоз виявляється у 500 осіб. Якщо хворобу виявлено на ранніх стадіях, так звані "малі форми" (за допомогою флюорографії), вона цілком виліковується. Щоправда, одужання настане не раніше, ніж через 5-6 місяців.

На жаль, туберкульоз тепер хвороба не лише соціально неадаптованих людей, а й службовців, пенсіонерів тощо. Дедалі частіше хвороба поширюється серед молоді.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують