Ми звикли сприймати приємний запах як естетичну категорію. Парфуми нам потрібні, щоб завершити свій гарний образ, освіжувачі повітря – щоб не дратували неприємні запахи. Але вплив ароматів на людський організм набагато глибший. У рослинах, які мають сильний запах, містяться ефірні олії. Це леткі речовини, що поширюються повітрям, і завдяки яким ми й відчуваємо аромати. Легко "мандруючи" повітрям, вони так само безперешкодно проникають у наш організм і справляють певну дію на нього.
Щоб отримати лікувальний ефект, ароматерапевти застосовують концентровані ефірні олії, які вільно продаються в аптеках. Їх додають у воду для ванної, використовують в аромалампах і для масажу. Кожен із таких методів дозволяє корисним речовинам проникати в організм різними шляхами: через органи дихання або шкіру. Коли ж ми приймаємо ароматичну ванну – маємо подвійний ефект: і вдихання, і проникнення через шкіру. До того ж цей метод не потребує ні додаткового обладнання, ні професійних навичок.
Температура води для лікувальної ароматичної ванни не повинна перевищувати температуру тіла, а тривалість процедури – не довше 15 хвилин. Ефірні олії не розчиняються у воді, а утворюють на її поверхні тоненьку плівку, яка поширює аромат і потрапляє на шкіру, коли ми встаємо з води. Однак можна попередньо розчинити олію в емульгаторі – молоці, вершках, кефірі, – і тоді вона більш рівномірно розтечеться у воді. У такому разі на стандартну ванну потрібно 7-8 крапель олії. Якщо ж ви обираєте "нерозчинний" метод – то 2-3 краплі. Душ потрібно прийняти перед ванною. Після ванни не витиратися, а лише промокнутися рушником.
У крамничках зі східними товарами сьогодні можна придбати аромалампи. Це нескладні керамічні пристосування, в яких розміщується нагрівач (здебільшого свічка) та ємність для води, в яку додають олію. Вода, нагріваючись, випаровується, а запах поширюється приміщенням. Для великої кімнати потрібно 6-10 крапель, для малої – 2-3 краплі олії. Якщо ж лампи немає, можна скористатися найпростішим із методів ароматерапії – вдихати запах зі змоченої олією носової хустинки. Її також можна покласти на подушку перед сном, якщо вас мучить нежить, задуха або ж безсоння.
А ось масаж з ефірними оліями – це вже справа професіоналів. По-перше, потрібні відповідні професійні навички, по-друге – певна обережність із вибором олій: за такого щільного контакту зі шкірою можливі алергічні реакції. Масаж з ароматичними оліями нині пропонують у більшості сучасних масажних кабінетів.
10-03-2005, 11:28
0
2 253