За зиму організм стомлюється, тому ближче до весни ми відчуваємо нестачу багатьох вітамінів. А це призводить до дратівливості та різних хвороб.
Гіповітаміноз наприкінці зими та на початку весни для багатьох – звичне явище. Стається це переважно через те, що не вистачає вітамінів С, В1 та В2. Дехто намагається поповнити їх з допомогою різних комплексів вітамінів, які є в аптеках. Але можна уникнути гіповітамінозу, споживаючи звичні і доступні для нас овочі та фрукти.
Найважливіший для здоров’я – вітамін С. Саме він "відповідає" за імунітет та самопочуття. Його добова доза для дорослого має становити 70 міліграмів. Щоби отримати цю кількість, достатньо, наприклад, з’їсти п’ять яблук.
Вважають, що на вітамін С багаті цитрусові. Але насправді вони належать до продуктів із середнім рівнем вітаміну С. Більше його є у ківі, але справжні рекордсмени з вмісту аскорбіну – квашена капуста та відвар шипшини. Квашена капуста, якщо її не нагрівати і не кип’ятити, зберігає до літа вітаміни С, В, А.
Для того, аби поповнити організм вітаміном В1, варто вживати яловичу печінку, яєчний жовток та бобові. А ще корисними будуть грецькі горіхи.
На вітамін В2 багаті м’ясо, риба та білок яйця. Не вистачає взимку і вітаміну Д, який виробляється завдяки сонцю, але можна його отримати, вживаючи молоко, вершкове масло, печінку та рибу.
"Вітамінні" рецепти
- Фруктовий напій. Сік одного лимона змішати зі склянкою холодної води. Якщо не все гаразд із травленням, можна додати ложку меду. Напій може замінити сніданок.
- Овочевий напій. 200 г овочів нарізають і варять у 0,5 літра води, доки вони не стануть м’якими. Cуміш проціджують, заливають у пляшку і кладуть у холодильник. Бажано щоранку випивати по одній склянці такого соку, але не холодного. Можна додати сіль та перець.