– Найкраще відвідувати солярій взимку та восени, – радить директор салону "Голлівуд" Тетяна Царьова. – Адже саме цієї пори року організму не вистачає потрібної кількості сонця і вітаміну D. До речі, у Чернівцях останнім часом це справді досить поширена процедура. У нашому салоні, наприклад, є якісний сучасний солярій "Allura", і процедура коштує – 1-1,2 гривні за хвилину. Найчастіше до нас приходять перед Новим роком. Потім наступний етап – у квітні, коли розпочинається сезон міні-спідниць. У червні-липні звертаються люди, які їдуть на море і вирішують підготувати своє тіло до сонячного проміння.
Завдяки солярію людина отримує засмагу та приємні відчуття, крім того, є позитивний лікувальний ефект: очищення шкіри (корисно, наприклад, при вугревій хворобі), підігрівання м’язів, що сприяє розслабленню, знезараження легенів. Але перебувати у солярії потрібно нетривалий час, тобто не більше 20 хвилин на день. Крім того, потрібно визначити свій тип шкіри, щоби знати, скільки можна засмагати під штучними променями. Наприклад, якщо у людини світла шкіра, а на сонці вона швидко обгорає, то процедура повинна тривати 5-10 хвилин, якщо ж смаглява і не схильна до сонячних опіків – можна розпочинати одразу з 15 хвилин. Щоби досягти бажаної засмаги, потрібно відвідати 10 сеансів, можна це робити щодня, але потім зробити перерву на 2-3 місяці.
Дуже важливо дотримуватися зазначеного часу перебування у солярії. Надмірна кількість штучного проміння може призвести до порушення структури волосся та сухості шкіри.
Перш ніж починати засмагати у солярії, не забудьте розповісти про ліки, які ви вживаєте саме у цей час. Дуже часто деякі ліки можуть призвести до того, що у солярії замість засмаги ви можете отримати опіки або подразнення шкіри. Наприклад, якщо ви вживаєте антибіотики, активоване вугілля, ліки від алергії тощо. Засмага у солярії протипоказана людям, у яких багато родимок, а також тим, у кого були родичі з мелономою.