Гривні підробляють наші на комп’ютерах, а долари – в Ізраїлі

---
2 519
0
Про загострення проблеми фальшивих грошових знаків заявили днями експерти деяких банків. Правоохоронці ж кажуть, що виявляти фальшивки стає дедалі важче через підвищення їхньої якості.
За словам начальника відділу боротьби з економічними злочинами УМВС України в області Василя КАЩУКА, з початку року цей підрозділ викрив 12 злочинів, пов’язаних з виготовленням і збутом фальшивих грошей. Також припинено діяльність організованої групи зі збуту фальшивок. 2006 року викрили 28 таких злочинів, 2005-го – 15.
Завдяки розвиткові копіювальної та комп’ютерної техніки зімітувати захисні елементи банкнот стає дедалі простіше для більш-менш підготовленої людини. Для підробляння українських грошей папір завозять із Польщі. Долари ж у нас підробляють не так часто. Переважно фальшивки "зелених" привозять з Ізраїлю та Саудівської Аравії.
Зокрема, підробки стодоларових купюр з Ізраїлю техніка у звичайних обмінниках виявити не могла. "Засікла" їх лише апаратура в офісах філій банків. Групу фальшивомонетників організував 23-річний громадянин Ізраїлю, уродженець Харкова. Він тимчасово оселився в Чернівцях, привозив з Ізраїлю фальшиві стодоларові купюри і через чернівчан організував мережу зі збуту підробок. Купюри навіть імітували водяні знаки, захисні волокна та захисну стрічку, як на справжніх банкнотах.
За допомогою трьох чернівчан підробки здавали в обмінні пункти. Групі вдалося збути 47 стодоларових підробок. Ще частину знайшли в організатора групи.
Іншу групу, яка збувала підроблені гривні виявили на Вижниччині. Двоє 18-річних місцевих хлопців, залучивши до цієї справи і 16-річного юнака, збували 50-гривневі банкноти, видрукувані на принтері. Грошима розраховувалися в магазинах та барах.
А на початку вересня цього року затримали двох підлітків, які виготовляли та збували підроблені стогривневі банкноти. Хлопці виготовляли гроші вдома на комп’ютері.
Один з підлітків на ринку збув у ветеринарному кіоску чотири підроблені банкноти номіналом 100 гривень кожна. А в одному із магазинів у червні 2007 року підлітки, купуючи напої, теж розрахувалися стогривневою підробкою.
Під час обшуку в одного з підлітків міліція вилучила комп’ютер, багатофункціональний пристрій – принтер/сканер/копіювальну машину, а також аркуші паперу з характерними вирізами, розміри яких збігаються з розмірами стогривневих банкнот. На зрізах отворів були кольорові смуги з орнаментом, подібним до орнаменту на стогривневих банкнотах.
Слідчий відділ Першотравневого райвіділу міліції порушив кримінальну справу за статтею 199 Кримінального кодексу - "Виготовлення або збут підроблених грошей".
За словами Василя Кащука, розвиток техніки дає можливість виготовляти підробки, маючи елементарне вміння в користуванні комп’ютером. У сусідній Івано-Франківщині навіть був випадок, коли двоє комп’ютерників райдержадміністрації на стареньких комп’ютерах та струменевому принтері підробляли гривні доволі високої якості.
Хоча підробки гривень за якістю значно відстають від підробок доларів – через проблеми зі спеціальним папером для банкнот. Тому їх можна відрізнити візуально та на дотик.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.